Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Jesienią 2022 roku otwarcie największego obiektu sportowego w historii Powiatu Nowosądeckiego

Jesienią 2022 roku otwarcie największego obiektu sportowego w historii Powiatu Nowosądeckiego

Jesienią przyszłego roku planowane jest otwarcie hali sportowej ze strzelnicą w Marcinkowicach. To największa inwestycja sportowa w historii Powiatu Nowosądeckiego. Budynek hali sportowej widać już z daleka.

Ta gigantyczna i wielomilionowa inwestycja jest realizowana dzięki staroście nowosądeckiemu Markowi Kwiatkowskiemu, Zarządowi Powiatu i Radzie Powiatu Nowosądeckiego. Hala ze strzelnicą wejdzie w skład Powiatowego Centrum Sportu przy Zespole Szkół w Marcinkowicach, a koszt inwestycji przekroczy 20 milionów złotych.


Prace postępują zgodnie z planem. To cieszy i mam nadzieję, że na jesień przyszłego roku będziemy mogli oficjalnie otworzyć halę i udostępnić ją wszystkim chętnym - mówi starosta Marek Kwiatkowski. - W podziemiach budynku znajdzie się najnowocześniejsza w Małopolsce strzelnica sportowa z niezbędną infrastrukturą.


Obok hali powstanie kompleks sportowy na świeżym powietrzu. Nie zabraknie boiska do gier zespołowych z trybunami, kortów tenisowych i odkrytego basenu, a także bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż oraz rzutni (rzut kulą, młotem i dyskiem).


To gigantyczne przedsięwzięcie, również pod względem finansowym - dodaje starosta Marek Kwiatkowski. - Dzięki naszym staraniom pozyskaliśmy dofinansowanie do tego projektu: do budowy hali w wysokości 10,8 miliona złotych, a do budowy Powiatowego Centrum Sportu – 4,3 miliona złotych.


Po zakończeniu wszystkich prac, przy Zespole Szkół w Marcinkowicach pojawi się więc nie tylko pełnowymiarowa hala sportowa, ale też zewnętrzny kompleks sportowy.


Mieszkańcy Powiatu Nowosądeckiego z niecierpliwością czekają na udostępnienie im tych obiektów.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować