Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Jest tymczasowy areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku w Chomranicach

Jest tymczasowy areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku w Chomranicach

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu prowadzi śledztwo przeciwko mężczyźnie, który 10 czerwca br. w Chomranicach, prowadząc samochód osobowy marki Dacia Logan i będąc pod wpływem alkoholu (2,14 promila alkoholu etylowego we krwi), spowodował wypadek, w wyniku którego zginął pasażer tego pojazdu.

 

Na mokrej nawierzchni jezdni położonej w obrębie niebezpiecznego zakrętu rozwinął nadmierną prędkość, przekraczającą administracyjnie dozwoloną o ok. 65 km/h, która nie zapewniała mu możliwości panowania nad pojazdem, w następstwie czego utracił kontrolę nad pojazdem, skutkiem czego kierowany samochód zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w przydrożny betonowy słup latarni, który uległ złamaniu i opadając uderzył w poszycie dachu samochodu, co spowodowało, iż pasażer pojazdu doznał obrażeń ciała skutkujących jego zgonem na miejscu zdarzenia.

 

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Na wniosek prokuratora w dniu 26 czerwca 2020 roku Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu Leszek Karp.

 

Fot. PSPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować