Pogoda - Sądeckie.pl26

Dzisiaj jest: 26. 02. 2021
Do końca roku: 308 dniJeszcze do końca sierpnia można wnioskować o dodatek solidarnościowy

Jeszcze do końca sierpnia można wnioskować o dodatek solidarnościowy

Jeszcze do końca sierpnia osoby, które na skutek pandemii straciły pracę, mogą wnioskować o dodatek solidarnościowy w wysokości 1400 zł. Do tej pory przyznano już ponad 195 tys. świadczeń na kwotę niemal 260 mln zł. – Zachęcam do składania wniosku o dodatek solidarnościowy, to ostatni dzwonek – apeluje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.


Wprowadzony z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy dodatek solidarnościowy to świadczenie w wysokości 1400 zł przysługujące przez okres trzech miesięcy – od 1 czerwca – tym, którzy stracili pracę po 15 marca br. lub gdy umowa o pracę na czas określony wygasła.

 

Do tej pory przyznanych zostało już ponad 195 tys. świadczeń na łączną kwotę blisko 260 mln zł. To realne wsparcie i pomoc dla tych, którzy na skutek pandemii stracili pracę. To także przykład dotrzymanego słowa i wiarygodności – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

 

Najwięcej dodatków solidarnościowych wypłacono w województwie śląskim (28,6 tys.) i mazowieckim (26,8 tys.).

 

Wniosek o dodatek solidarnościowy można złożyć do 31 sierpnia 2020 roku. Należy pamiętać, że świadczenie zostanie przyznane najwcześniej za miesiąc, w którym został złożony wniosek. Oznacza to, że składając wniosek w sierpniu, będzie można otrzymać wsparcie właśnie za ten miesiąc.

 

Aby otrzymać dodatek solidarnościowy należy złożyć odpowiedni wniosek elektronicznie przez portal Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

 

Osoby pobierające dodatek solidarnościowy podlegają ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowemu oraz ubezpieczeniu zdrowotnemu. Płatnikiem składek na te ubezpieczenia jest ZUS.

 

Źródło: MRPiPS, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować