Pogoda Nowy Sącz

25

Dzisiaj jest: 25. 09. 2022 Dni od początku roku: 267 Dni do końca roku: 97
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Reprezentacja Słowacji z pucharem starosty nowosądeckiego

Reprezentacja Słowacji z pucharem starosty nowosądeckiego

Dziesięć drużyn z Polski, Ukrainy, Litwy i Słowacji rywalizowało o puchar starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego w międzynarodowym turnieju "Beskid Cup" w Starym Sączu. Najlepsza okazała się reprezentacja Słowacji. Drugie miejsce zdobyła drużyna Stali Rzeszów, trzecie przypadło w udziale Sandecji Nowy Sącz.

Na boisku Sokoła Stary Sącz młodzieżowe zespoły wykazały się walecznością i sportowym duchem. Gra była zacięta, a poziom rozgrywek wysoki.


Gratuluję wszystkim uczestnikom turnieju – mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Piłkarzom z Polski życzę, by ciężka praca i determinacja zaprowadziły ich do kadry narodowej.


W tegorocznej edycji turnieju zrealizowano też mecze z udziałem reprezentacji "Polonia The Best Young Players". Drużynę tworzą polskie dzieci mieszkające w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, USA, Danii, Luksemburgu, Niemczech, Norwegii i Austrii.


Na co dzień trenują i grają w miejscowych klubach, więc pomyślałem o stworzeniu reprezentacji, by mogli zagrać z orzełkiem na koszulkach – wyjaśnia Tomasz Popiela – prezes Fundacji "Ja też mam marzenia", organizator turnieju.


Kadrę dzieci polonijnych poprowadził Marcin Włodarski, selekcjoner Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej U16. Medale i puchary zwycięskim drużynom wręczył starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który objął honorowy patronat nad turniejem.


Źródło: SPNS, fot. Paweł Szeliga

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować