Pogoda - Sądeckie.pl

28

Dzisiaj jest: 28. 11. 2021 Do końca roku: 33 dni
Jakość Powietrza:

Józef Leśniak I Wicewojewodą Małopolski

Józef Leśniak I Wicewojewodą Małopolski

Premier Mateusz Morawiecki na wniosek Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity powołał z dniem 26 listopada 2020 roku na stanowisko I Wicewojewody Małopolskiego Józefa Leśniaka, który dotychczas pełnił funkcję drugiego zastępcy Wojewody Małopolskiego.

 

Zmiana podyktowana jest faktem złożenia rezygnacji przez dotychczasowego I Wicewojewodę Małopolskiego Zbigniewa Starca z dniem 26 listopada 2020 roku. Na wniosek Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity złożony do Premiera Mateusza Morawieckiego I Wicewojewoda Małopolski przestał pełnić swoją funkcję od dnia 25 listopada 2020 r.

 

- Za dotychczasowa pracę i zaangażowanie na rzecz województwa małopolskiego i jego mieszkańców składam wyrazy wdzięczności –  powiedział Wojewoda Łukasz Kmita.

 

Nowo powołany Wicewojewoda Józef Leśniak w ramach zleconych przez Wojewodę Małopolskiego obowiązków będzie pełnił funkcję I Wicewojewody.

 

- Powołanie mnie na I Wicewojewodę to wyraz zaufania jakim po raz kolejny obdarzył mnie Premier Mateusz Morawiecki. Jestem przekonany, że w ścisłej i owocnej współpracy z Wojewodą Łukaszem Kmitą będziemy nadal kontynuować pracę w tym ciężkim okresie dla nas wszystkich – mówi Wicewojewoda Małopolski Józef Leśniak.

***

Józef Krzysztof Leśniak urodził się 6 marca 1968 w Limanowej. To polski polityk i samorządowiec, poseł na Sejm VIII kadencji, od 2019 wicewojewoda małopolski.

 

W młodości wyjechał do Francji, gdzie w 1992 uzyskał licencjat na Université Nancy-II. Pracował w administracji jednej z gmin oraz w administracji departamentu Meurthe i Mozela. W połowie lat 90. powrócił do Polski. W 1998 uzyskał tytuł zawodowy magistra z zakresu politologii i nauk społecznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, następnie pracował w Warszawie m.in. w przedsiębiorstwie inwestującym w centra handlowe. W 2002 ukończył studia podyplomowe z zarządzania gospodarką europejską w Szkole Głównej Handlowej.

 

Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. Po powrocie na Sądecczyznę, w wyborach w 2010 i w 2014 uzyskiwał mandat radnego powiatu nowosądeckiego. Pełnił funkcję przewodniczącego klubu radnych powiatowych PiS.

 

W wyborach w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu nowosądeckim. Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 16 167 głosów. W wyborach w 2019 nie uzyskał poselskiej reelekcji. W grudniu 2019 został powołany na stanowisko drugiego wicewojewody małopolskiego.

 

Źródło: MUW/Wikipedia

    

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować