Jubileuszowy XX Letni Festiwal Muzyczny w Krynicy-Zdroju

XX Letni Festiwal Muzyczny odbędzie się w dniach 21-22 lipca w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego w Krynicy-Zdroju.

Jubileuszowy XX Letni Festiwal Muzyczny w Krynicy-Zdroju

Podczas festiwalu będzie można usłyszeć najsłynniejsze arie i pieśni z oper i operetek. Z okazji jubileuszu, wstęp na koncerty festiwalowe jest bezpłatny. Festiwal organizowany jest przez Krynickie Towarzystwo Kulturalne im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju już po raz dwudziesty.


Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w mieście i co roku przyciąga do Sali Balowej miłośników kultury wysokiej. Stowarzyszenie co roku stara się przygotować atrakcyjny program i angażować śpiewaków prezentujących wysoki poziom artystyczny, co powinno zadowolić wymagających melomanów.


W ramach XX Letniego Festiwalu Muzycznego usłyszymy finalistów IX Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury, co daje to rękojmię wysokiego poziomu artystycznego. Zarząd Stowarzyszenia, chcąc umożliwić dostęp do kultury wysokiej wszystkim chętnym podjął decyzję, by wstęp na jubileuszową edycję Festiwalu był bezpłatny.


Program festiwalu:

21 lipca 2023 (piątek), godz. 16:00, Sala Balowa Starego Domu Zdrojowego Wystąpią: Mariola Siepak – sopran Adam Dobek – baryton

22 lipca 2023 (sobota), godz. 16:00, Sala Balowa Starego Domu Zdrojowego Wystąpią: Anna Thun – mezzosopran Łukasz Kostka – baryton


Artyści występować będą przy akompaniamencie fortepianu w wykonaniu Michała Goławskiego. Koncerty poprowadzi Regina Gowarzewska.


Wstęp na koncerty festiwalowe jest BEZPŁATNY.


Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować