Juwenalia 2024 studentów Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

W piątek 17 maja rozpoczęły się Juwenalia 2024 studentów Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Impreza rozpoczęła się symbolicznym przekazaniem klucza do bram miasta. Organizatorzy zaplanowali trzydniowe święto z atrakcjami, takimi jak koncerty, kino plenerowe, kabaret, rozgrywki sportowe i klubowe imprezy.

Juwenalia 2024 studentów Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

Zamiast tradycyjnego korowodu przebierańców, studenci postawili na nietypowe pojazdy i rozgrywki w przepychaniu fiata punto na czas. Klucz do bram miasta przekazano w widowiskowy sposób, a władze Uczelni przewieziono długą białą limuzyną. Wśród obecnych byli Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, zastępca Artur Bochenek oraz przedstawiciele Uczelni.

Rektor-elekt zachęcił studentów do bezpiecznej zabawy, podkreślając, że okres studiów to nie tylko nauka, ale także czas na poznawanie siebie i budowanie relacji towarzyskich. Juwenalia przeniosły się także na Kampus Dydaktyczno-Sportowy, gdzie odbywały się sportowe zmagania między wydziałami. Mecz Przyjaźni pomiędzy Wykładowcami a Studentami zakończył się zwycięstwem nauczycieli akademickich.

Zwycięzcą konkursu na najoryginalniejszy pojazd został właściciel czerwonego fiata 126p, czyli kultowego malucha. To wydarzenie stanowiło doskonałą okazję do integracji i wspólnej zabawy dla studentów Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.

Więcej zdjęć tutaj.

Źródło: ANS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować