Już w pierwszy weekend września w Nawojowej AGRO i powiatowe dożynki

AGRO Nawojowa to nie tylko wystawa, ale także święto rolnictwa i regionu. W pierwszy weekend września, na terenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczej i Kulturowej w Nawojowej, odbędzie się druga edycja tej imprezy, która przyciągnie tysiące odwiedzających z całego kraju. Na wystawie będzie można zobaczyć i kupić wiele produktów związanych z rolnictwem, takich jak rośliny, nasiona, maszyny, narzędzia, wyroby regionalne i wiele innych. Ponadto, wystawa będzie pełna atrakcji dla całej rodziny, takich jak pokazy strzyżenia owiec, dożynki, konkursy, gry i zabawy.

Już w pierwszy weekend września w Nawojowej AGRO i powiatowe dożynki

Wystawa AGRO Nawojowa to także doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych z innymi wystawcami i odwiedzającymi. Na konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i wicestarosta Antoni Koszyk zaprosili wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.


AGRO Nawojowa to impreza, która promuje nasz region i jego bogactwo. To także miejsce spotkań i wymiany doświadczeń między rolnikami, przedsiębiorcami i konsumentami. Serdecznie zapraszamy wszystkich do Nawojowej 2 i 3 września! Nie pożałujecie! – powiedział starosta Kwiatkowski.


Powiat Nowosądecki jest organizatorem wystawy po raz drugi we współpracy ze Stowarzyszeniem Nowa Inicjatywa, Powiatowym Zakładem Aktywności Zawodowej w Nawojowej oraz Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej i gminą Nawojowa. Wystawę objęli honorowym patronatem: Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, Sekretarz stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy, Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa, Sekretarz stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska Edward Siarka, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita i oczywiście starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.


Wystawa AGRO Nawojowa 2023 to nie tylko okazja do zapoznania się z nowinkami z dziedziny rolnictwa, ale także do nawiązania kontaktów i współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami i organizacjami. Na wystawie będzie można zobaczyć i wypróbować różne produkty i usługi związane z domem, ogrodem, motoryzacją, budownictwem, rzemiosłem i ekologią. Wystawa będzie również pełna regionalnych specjałów i przysmaków, które zachwycą podniebienia odwiedzających. Ponadto, wystawa będzie połączona z Dożynkami Powiatowymi, które będą świętem plonów i uroczystym podziękowaniem rolnikom za ich ciężką pracę i wkład w rozwój regionu – mówi starosta Marek Kwiatkowski.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować