Pogoda - Sądeckie.pl

21

Dzisiaj jest: 21. 01. 2022 Do końca roku: 344 dni
Jakość Powietrza:

Kajakarze Klubu Sportowego "Start" w Nowym Sączu nagrodzeni

Kajakarze Klubu Sportowego "Start" w Nowym Sączu nagrodzeni

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski nagrodził Złotymi i Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi zawodników i trenerów Klubu Sportowego "Start" w Nowym Sączu.

Podziękował kajakarzom za wybitne osiągnięcia sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej, a trenerom gratulował wysokiego poziomu szkolenia sportowców.


Złote Jabłka Sądeckie otrzymali:

  • Klaudia Zwolińska – olimpijka, multimedalistka, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Mistrzyni Świata Juniorów, tegoroczna złota medalistka Pucharu Świata.
  • Grzegorz Hedwig – olimpijczyk, multimedalista, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Tokio i Rio, wielokrotny mistrz Polski.
  • Dariusz Popiela – olimpijczyk, multimedalista, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, wicemistrz świata seniorów, mistrz Europy seniorów i wielokrotny mistrz Polski.


Srebrne Jabłka Sądeckie odebrali:

  • Dominika Danek – multimedalistka, tegoroczna wicemistrzyni Europy juniorów i mistrzyni Polski w kajakarstwie ekstremalnym, wicemistrzyni Polski w slalomie kajakowym.
  • Michał Ciągło – multimedalista, tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Europy w kajakarstwie ekstremalnym, mistrz Europy juniorów w K1*3 w slalomie kajakowym, mistrz Polski juniorów w slalomie kajakowym i ekstremalnym.
  • Piotr Kożuch – trener olimpijski, trener Kadry Narodowej Polskiego Związku Kajakowego.
  • Zbigniew Bobrowski – trener najlepszej grupy młodzików Polski, w tym tegorocznych zdobywców 13 medali mistrzostw Polski młodzików, a także wielu olimpijczyków, mistrzów świata i Europy.
  • Bogdan Okręglak – trener Kadry Narodowej Juniorów.


Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podziękował też wiceprezesowi Polskiego Związku Kajakowego i prezesowi Klubu Sportowego "Start" Bogdanowi Popieli za dotychczasową współpracę. Podkreślił, że wybór na funkcję wiceprezesa PZK jest uhonorowaniem jego osiągnięć i konsekwentnych działań związanych z kajakarstwem.


Bardzo dziękuję, że swoją postawą i osiągnięciami wspiera pan również nasze działania związane z promocją powiatu nowosądeckiego na arenie ogólnopolskiej - podkreślił starosta Marek Kwiatkowski.


Starosta wręczył też nagrodę Annie Bombie – trenerce najmłodszych kajakarzy, doceniając jej zaangażowanie w rozwój kultury fizycznej i wysoki poziom szkolenia sportowców.


Uroczysta gala, podsumowująca tegoroczny sezon kajakowy była też okazją do podziękowania staroście za jego zaangażowanie w rozwój tej dyscypliny sportu. Medal 90-lecia Polskiego Związku Kajakowego wręczył mu prezes PZK Grzegorz Kotowicz.


Źródło: SPNS, fot. Paweł Szeliga

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować