Kasandra Zawal z województwa wielkopolskiego Miss Polski 2024

Za nami kolejny dzień Festiwalu Piękna w Nowym Sączu. W piątkowy wieczór podczas uroczystej Gali Finałowej poznaliśmy zdobywczynię Miss Polski 2024. O prestiżowy tytuł rywalizowały 32 kandydatki do tytułu – każde województwo reprezentowały dwie najpiękniejsze kobiety. I piątkowej nocy na scenie Amfiteatru Parku Strzeleckiego w finale to Kasandra Zawal z województwa wielkopolskiego została Miss Polski 2024! Szarfę i tytuł Miss Widzów Polsatu otrzymała Magdalena Batko (województwo świętokrzyskie). Gospodarzem wydarzenia był Nowy Sącz, a partnerem głównym Województwo Małopolskie, które reprezentowała Jadwiga Wójtowicz Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Kasandra Zawal z województwa wielkopolskiego Miss Polski 2024

Festiwal Piękna w Nowym Sączu to w piątkowy wieczór wybory Miss Polski 2024. Na otwarcie wydarzenia w Nowym Sączu na scenie pojawiły się nie tylko 32 kandydatki do tytułu, ale też laureatki konkursu Miss Polski z minionych lat. Podczas Gali Finałowej publiczności i widzom zaprezentowały się po dwie kandydatki z każdego województwa. Na ekranach wyświetlono wizytówki wideo nagrane podczas przygotowań do finału. Wszystkie finalistki zaprezentowały się także na żywo na scenie Amfiteatru Parku Strzeleckiego. Warto zaznaczyć, że Jury czyli eksperci od miesięcy już obserwowali wszystkie kandydatki do prestiżowego tytułu. Podczas gali finałowej Jury tworzyli: dziennikarka i producentka telewizyjna Ewa Wachowicz, influencerka i prowadząca reality show „Farma” Milena Krawczyńska, Miss Supranational 2023 Andrea Aguilera, Mister Supranational 2024 Fezile Mkhize, prezenter telewizyjny Robert Jarek, Miss Polski 2023 Angelika Jurkowianiec oraz prezes Nowej Sceny i producent Festiwalu Piękna Gerhard Konrad Parzutka Lipiński. Nie zabrakło również atrakcji muzycznej w pięknej scenografii i wyjątkowych efektów, które stworzyły niezwykły klimat w nowosądeckim Parku Strzeleckim. Podczas prezentacji finalistek na scenie pojawili się więc goście specjalni. Uczestnik programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Nick Sinckler zaśpiewał utwór „Love Generation”, a Margaret wykonała swój wielki hit „Tańcz Głupia”. To singiel, który pokrył się platyną, przekraczając liczbę 50 tysięcy sprzedanych kopii. Nick Sinckler wystąpił także po raz drugi. W duecie z Sabiną Jeszką zaśpiewał „Love Never Felt So Good”, wypromowany przez Michaela Jacksona i Justina Timberlake'a.

Drugą część Gali Finałowej otworzył Kamil Bednarek z utworem „Chwile jak te”. Finalistki zaprezentowały sięw jednym z najbardziej oczekiwanych pokazów. Ich przejściu na scenie w strojach kąpielowych Relleciga towarzyszyli tancerze oraz Karolina Leszko, która zaśpiewała „Desert Rose” z repertuaru Stinga. Jednak najbardziej oczekiwane zarówno przez widzów, jak i same dziewczyny było przejście po scenie w sukniach ślubnych. Te wyjątkowe kreacje na finał konkursu Miss Polski 2024 przygotowała Izabela Janachowska i jej Concept Store. Wyszło elegancko i z klasą. Następnie na scenie ponownie pojawiła się Margaret, tym razem z piosenką „Cool me down”. Po tym występie finalistki – ponownie zaprezentowały się w kreacjach wieczorowych autorstwa Izabeli Janachowskiej. Pokaz strojów uświetniły Sabina Jeszka i Karolina Leszko z utworem „Tell him” z repertuaru Celine Dion.

Uroczysta Gala Finałowa to nie tylko piękne pokazy i wzruszające występy muzyczne, ale też ostateczne rozstrzygnięcia. W Top 5 konkursu Miss Polski 2024 znalazły się: Karolina Grabowska (województwo podlaskie), Zuzanna Śladowska (województwo mazowieckie), Kasandra Zawal (województwo wielkopolskie), Zuzanna Balonek (województwo małopolskie), Weronika Kietlińska (województwo warmińsko-mazurskie). I każda z finalistek miała okazję, aby m.in. opowiedzieć jak chce wykorzystać ewentualne zdobycie tytułu Miss Polski jak i stanęła przed zadaniem udzielenia odpowiedzi na pytania Jury. Potem już tylko minuty dzieliły widzów od poznania werdyktu i odpowiedzi na pytanie, która z kandydatek zostanie Miss Polski 2024. Najpierw okazało się, że w głosowaniu widzów oglądających transmisję na żywo z Gali Finałowej, tytuł Miss Widzów Polsatu 2024 została Magdalena Batko (województwo świętokrzyskie).

Następnie wszystko już było wiadome – oto oficjalne wyniki:

Wyniki konkursu Miss Polski 2024:

- IV Wicemiss: Karolina Grabowska (województwo podlaskie)

- III Wicemiss: Zuzanna Balonek (województwo małopolskie)

- II Wicemiss: Zuzanna Śladowska (województwo mazowieckie)

- I Wicemiss: Weronika Kietlińska (województwo warmińsko-mazurskie)

- Miss Polski 2024: Kasandra Zawal (województwo wielkopolskie)

Zwyciężczyni Kasandra Zawal pochodzi z miejscowości Bierzglinek w województwie wielkopolskim. Na co dzień mieszka w Warszawie, gdzie pracuje jako dziennikarka dla jednej z największych redakcji w Polsce. Pisze najczęściej o tematyce lifestylowej, zdrowotnej i urody, chociaż przyznaje, że najbliższa jest jej problematyka społeczna. Ostatnio miała także okazję prowadzić podcasty wideo i świetnie odnalazła się w tej formie. Najlepiej Kasandra czuje się jednak na scenie. Śpiewa odkąd pamięta i jest to jej największa pasja. Jako nastolatka była doceniania na ogólnopolskich konkursach wokalnych. Podczas studiów udzielała się w wielu projektach artystycznych, takich jak reklamy, teledyski czy filmy krótkometrażowe. Grała również w teatrze niezależnym, z którym jeżdżąc po Polsce poruszała tematykę depresji wśród młodych ludzi. Od kilku miesięcy razem ze swoim przyjacielem wspólnie tworzą muzykę - Kasandra śpiewa, a on gra na gitarze. Gdyby miała się opisać w trzech słowach to byłyby to: inteligentna, otwarta i świadoma. Najważniejsze jest dla niej życie w zgodzie ze sobą i akceptowanie wewnętrznego głosu.

Dzisiaj trzecia i ostatnia już Gala Finałowa w Nowym Sączu, przed nami wybory Miss Supranational 2024. Na finisz Festiwalu Piękna zobaczymy ponad siedemdziesiąt olśniewających dziewczyn z całego świata podczas 15. edycji jednego z najpopularniejszych międzynarodowych konkursów piękności. Polskę reprezentuje Angelika Jurkowianiec - Miss Polski 2023. Pokaz sukien narodowych najpiękniejszych kobiet z całego świata - jak zawsze zachwyci przepięknymi stylizacjami, charakterystycznymi dla każdego kraju. Galę poprowadzi międzynarodowy duet - Katarzyna Kołeczek i Nico Panagio. Wyborom najpiękniejszej kobiety świata będą towarzyszyły występy wspaniałych artystów. Porywającą oprawę muzyczną stworzą: słynna francuska piosenkarka Alizée, znana m.in. z przebojów „Moi... Lolita” oraz polscy artyści - Mateusz Ziółko i Daria Marx. W jury konkursu jest między innymi obecna Miss Supranational Andrea Aguilera. Za reżyserię gali Miss Supranational odpowiada Grzegorz Krawiec, a choreografię przygotuje Maciej Zakliczyński. Kto otrzyma koronę Miss Supranational 2024 z rąk Andrei Aguilery z Ekwadoru? Wszystko rozstrzygnie się w sobotę 6 lipca od godz. 20:00 podczas gali Miss Supranational 2024 w Polsacie!

Trzydniowy Festiwal Piękna 2024 organizowany i realizowany jest przez Nową Scenę, a producentem jest Telewizja Polsat. Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie, a Gospodarzem Miasto Nowy Sącz.

Trzecia Gala Finałowa Festiwalu Piękna 2024 w Nowym Sączu: wybory Miss Supranational 2024 rozpoczną się w sobotę 6 lipca o godzinie 20.00. Wydarzenie można również oglądać podczas transmisji na żywo w Telewizji Polsat.

Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować