Kibicowanie z klasą. Policja edukuje młodzież w Gorlicach
Policjanci z Gorlic prowadzą w szkołach program „Kibicuj z Klasą”, ucząc młodzież zasad bezpiecznego kibicowania i odpowiedzialności prawnej.
Policjanci z powiatu gorlickiego kontynuują działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży. W szkołach realizowany jest program „Razem Tworzymy Atmosferę. Kibicuj z Klasą”, który ma uczyć odpowiedzialnego i bezpiecznego kibicowania.
Jedno z ostatnich spotkań odbyło się w ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 5 w Gorlicach. Uczniowie mieli okazję wysłuchać prelekcji prowadzonej przez funkcjonariusza, który przybliżył im zasady właściwego zachowania podczas wydarzeń sportowych.
Program realizowany jest od początku roku szkolnego we współpracy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach ze szkołami podstawowymi i średnimi z całego powiatu. Inicjatywa została przygotowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie.
Głównym celem działań jest pokazanie młodym ludziom, że kibicowanie może być pełne emocji, a jednocześnie zgodne z prawem i zasadami współżycia społecznego. Podczas spotkań poruszane są również kwestie niewłaściwych zachowań oraz ich konsekwencji, w tym odpowiedzialności prawnej nieletnich.
Jak podkreślają policjanci, takie inicjatywy mają istotne znaczenie w kształtowaniu postaw młodzieży. Bezpośredni kontakt z funkcjonariuszami i możliwość zadawania pytań sprawiają, że przekazywana wiedza jest bardziej przystępna i skuteczna.
Komentarze