Pogoda - Sądeckie.pl28

Dzisiaj jest: 28. 02. 2021
Do końca roku: 306 dniKierowcy mogą już korzystać z wyremontowanej drogi Nawojowa – Żeleźnikowa Mała – Żeleźnikowa Wielka

Kierowcy mogą już korzystać z wyremontowanej drogi Nawojowa – Żeleźnikowa Mała – Żeleźnikowa Wielka

Kierowcy mogą już bezpiecznie jeździć po nowej nawierzchni drogi Nawojowa – Żeleźnikowa Mała – Żeleźnikowa Wielka. Remont odcinka o długości 1650 metrów kosztował 3 mln zł.

 

Trwają jeszcze ostatnie prace kosmetyczne, ale główne roboty zostały zakończone. Nawierzchnia od dłuższego czasu wymagała pilnego remontu i Zarząd Powiatu podjął decyzję o wpisanie tej inwestycji do planu i budżetu powiatu oraz podjął starania o uzyskanie dofinansowania z programów wspierających drogi samorządowe - mówi Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

 

W ramach zadania wykonana została nowa podbudowa drogi, kompleksowe odwodnienie, umocnione skarpy, a szerokość jezdni i poboczy dostosowana do obecnych wymogów. Dodatkowo na wyremontowanym odcinku zrobi się bezpieczniej, bo niebawem pojawi się tam oznakowanie poziome i pionowe, które ułatwi poruszanie się pieszym i kierowcom.

 

Na realizację tej inwestycji Powiat otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50 procent wartości prac.

Kierowcy mogą już korzystać z wyremontowanej drogi Nawojowa – Żeleźnikowa Mała – Żeleźnikowa Wielka Kierowcy mogą już korzystać z wyremontowanej drogi Nawojowa – Żeleźnikowa Mała – Żeleźnikowa Wielka Kierowcy mogą już korzystać z wyremontowanej drogi Nawojowa – Żeleźnikowa Mała – Żeleźnikowa Wielka Kierowcy mogą już korzystać z wyremontowanej drogi Nawojowa – Żeleźnikowa Mała – Żeleźnikowa Wielka Kierowcy mogą już korzystać z wyremontowanej drogi Nawojowa – Żeleźnikowa Mała – Żeleźnikowa Wielka Kierowcy mogą już korzystać z wyremontowanej drogi Nawojowa – Żeleźnikowa Mała – Żeleźnikowa Wielka 

Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować