Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 12. 2023 Dni od początku roku: 337 Dni do końca roku: 27
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Kilkuset uczniów klas ósmych na Dniach Otwartych Zespół Szkół w Marcinkowicach

Kilkuset uczniów klas ósmych z naszego regionu odwiedziło Zespół Szkół w Marcinkowicach, gdzie odbył się Dzień otwarty. Mogli nie tylko zapoznać się z bogatą ofertą, ale też obejrzeć pokazy sztuk walki, wspiąć się po ściance wspinaczkowej, obejrzeć sprzęt wojskowy, pożarniczy, ratowniczy i policyjny. Nie zabrakło chętnych do przejażdżki na quadzie i dokładnego zapoznania się z najnowocześniejszą bronią.

Kilkuset uczniów klas ósmych na Dniach Otwartych Zespół Szkół w Marcinkowicach

Oprócz czterech klas w liceum i jednej w technikum, szkoła dysponuje nowym internatem – od września będzie w nim około 70 miejsc, a także nowoczesną halą sportową wraz ze strzelnicą.


Jeszcze w tym roku zostanie ukończona budowa Powiatowego Centrum Sportu z zewnętrznym basenem, boiskami, skoczniami i bieżniami – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Wszystkie te inwestycje mają na celu zwiększenie atrakcyjności szkoły i rozbudowanie jej oferty. Jako samorząd stwarzamy optymalne warunki do nauki oraz rozwoju sportowego uczniów naszych szkół. Zachęcam do nauki właśnie tutaj.


Jak zwykle dopisali szefowie wszystkich służb mundurowych współpracujących ze szkołą, łącznie z 6 Batalionem z Krakowa, którego żołnierze zaprezentowali sprzęt wojskowy. Była też obecna Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, kultury i sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.


Jestem dumna z naszych uczniów, którzy bardzo zaangażowali się w oprowadzenie po szkole i internacie swoich młodszych kolegów – mówi dyrektor Iwona Sikorska. – Świetnie prezentowali się w mundurach i opowiadali o zaletach nauki u nas. Dziękuję wszystkim nauczycielom, trenerom oraz pracownikom szkoły – organizacja takiego Dnia otwartego to spore przedsięwzięcie.


W szkole przygotowano pięć klas dla 180 uczniów.


Liceum ogólnokształcące:

- j. angielski, geografia, informatyka (oddział przygotowania wojskowego)

- j. angielski, j. polski, geografia (bezpieczeństwo publiczne)

- biologia, j. angielski (pożarnictwo z elementami ratownictwa medycznego)

- j. angielski, biologia (klasa sportowa ogólnorozwojowa)


Technikum:

- technik logistyk

Szczegóły: https://zsmarcinkowice.edupage.org/a/rekrutacja


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować