Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 04. 2021
Do końca roku: 254 dni
Jakość Powietrza

Klaudia Kowalska z Nowego Sącza wywalczyła Puchar Polski Karate Kyokushin

Klaudia Kowalska z Nowego Sącza wywalczyła Puchar Polski Karate Kyokushin

W sobotę 8 grudnia na matach tatami w Szczecinku ponad 400 zawodniczek i zawodników karate walczyło o Puchar Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików. Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin reprezentowały dwie juniorki młodsze: Karolina Sekuła i Kamila Nowak oraz młodziczka Klaudia Kowalska. 

 

Karolina to brązowa medalistka Mistrzostw Europy 2018 r. a Kamila zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy 2017 r. 

 

Jednak największy sukces sportowy w Pucharze Polski odniosła najmłodsza zawodniczka z Nowosądeckiego Klubu, Klaudia Kowalska. Wywalczyła Puchar Polski po czterech zwycięskich walkach, które wygrała zdecydowanie przez wazzarii (przewaga przez wykonanie skutecznych technik karate). Klaudia Kowalska to także uczestniczka Mistrzostw Europy 2018 r. w Rosji, w których po wygranej walce eliminacyjnej w kolejnej o wejście do strefy medalowe, wskazanie sędziów 3:2, nieznacznie uległa przyszłej złotej medalistce Mistrzostw  Europy. 

 

Sukces Klaudii w Pucharze Polski to kontynuacja wygranych zawodów w 2018 r., m.in. Turnieju Kumite w Jastrzębiu Zdroju, Turnieju o Puchar Solny w Wieliczce, Ogólnopolskiego Turnieju w Krośnie i Będzinie oraz w Młodzieżowym Turnieju w Nowym Targu. W Klubowym rankingu 24-osobowej kadry zawodniczej Klubu Klaudia zajmuje 1. miejsce. 

 

- Podsumowanie sezonu sportowego Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin w 2018 r. zdobyciem Pucharu Polski przez zawodniczkę Klubu jest dużym osiągnięciem i motywacją dla kolegów i koleżanek, którzy na treningach w sądeckim DOJO-MOSiR stale podnoszą swoje umiejętności w sztuce karate - mówi trener shihan Andrzej Krawontka. 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować