Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

Kolejna umowa dotycząca budowy Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku podpisana

Kolejna umowa dotycząca budowy Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku podpisana

Końcem ubiegłego tygodnia Gmina Łącko podpisała kolejną umowę dotyczącą budowy Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej. Tym razem zakres robót obejmuje montaż stolarki okiennej i drzwiowej.

Najkorzystniejszą ofertę na kwotę 2 238 114 zł złożyło Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych i Transportowych „CECHINI” Stanisław i Józef Cechini Spółka Jawna z siedzibą w Krynicy-Zdroju.


Jak informuje Samorząd zgodnie z zapisami umowy stolarka zewnętrzna ma zostać zamontowana do końca sierpnia 2021 r., natomiast termin na montaż stolarki wewnętrznej zaplanowano na koniec czerwca 2022 r.


Jest to już przedostatnia umowa jaka została podpisana w związku z realizacją tej inwestycji. Gmina Łącko jest w trakcie prowadzenia postępowania przetargowego na ostatni etap budowy CKiEM jakim jest wykonanie robót budowlanych wykończeniowych i instalacji.


Przypomnijmy. Budowa CKiEM to bardzo duże przedsięwzięcie, które będzie realizowane etapowo. Jak informują władze gminy budynek stanie się miejscem aktywności dla miejscowej społeczności lokalnej oraz będzie posiadać funkcje, które zapewnią jego maksymalne wykorzystywanie przez użytkowników o rożnych zainteresowaniach.


W obiekcie znajdzie się sala kinowo-koncertowa, pełniąca również rolę sali konferencyjnej i wykładowej, szkoła muzyczna, biblioteka (mediateka), świetlica środowiskowa, izba regionalna, sale warsztatowe (sale prób orkiestry, zespołów regionalnych, wykładów, gier, itp.) oraz część administracyjna Gminnego Ośrodka Kultury.


Fot. Gm. Łącko

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować