Klaudia Zwolińska brązową medalistką Mistrzostw Świata w kajakarstwie górskim K1

23 września 2023 r. odbyły się w Lee Valley w Wielkiej Brytanii Mistrzostwa Świata w kajakarstwie górskim. Wśród polskich zawodników i zawodniczek największy sukces odniosła Klaudia Zwolińska z Kłodnego, która zdobyła brązowy medal w konkurencji K1 kobiet.

Klaudia Zwolińska brązową medalistką Mistrzostw Świata w kajakarstwie górskim K1

Był to jej drugi medal na imprezie tej rangi, po srebrze z Igrzysk Europejskich i Mistrzostw Europy w Krakowie w lipcu br. Klaudia Zwolińska pokonała trasę finałową w czasie 105,00 sekund, tracąc do zwyciężczyni, Australijki Jessiki Fox, 1,40 sekundy. Drugie miejsce zajęła Słowaczka Eliska Mintalova.


W finale K1 mężczyzn najlepszy z Polaków był Mateusz Polaczyk ze Szczawnicy, który uplasował się na siódmej pozycji. Złoty medal zdobył gospodarz, Joseph Clarke z Wielkiej Brytanii. Dwóch innych reprezentantów Polski, Dariusz Popiela i Michał Pasiut, nie awansowało do finału i zajęli odpowiednio 28. i 31. miejsce w półfinale.


Klaudia Zwolińska jest trzecią polską medalistką mistrzostw świata w slalomie kajakowym. Pierwszą była Maria Ćwiertniewicz, która wywalczyła złoto w 1975 r. i srebro w 1973 r., a drugą Beata Grzesik, która zdobyła srebro w 1999 r.


Za swój udany występ na letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w sierpniu 2021 r., gdzie zajęła piąte miejsce w finale K-1 kobiet, Klaudia Zwolińska otrzymała specjalne wyróżnienie od Zarządu Powiatu Limanowskiego.


Źródło: UG Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować