Pogoda - Sądeckie.pl

6

Dzisiaj jest: 06. 12. 2021 Do końca roku: 25 dni
Jakość Powietrza:

Kłopot z odśnieżaniem dróg w Gminie Korzenna

Kłopot z odśnieżaniem dróg w Gminie Korzenna

Fiaskiem zakończył się przetarg na zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Korzenna. Na trzy spośród sześciu obszarów gminy objętych przetargiem nie złożono żadnej oferty. Pozostałe dwie zawierały błędy formalne, zaś trzecia przekroczyła kwotę przeznaczoną na ten cel w budżecie gminy.

Po jednej ofercie złożono na utrzymanie zimowe dróg w Lipnicy, Niecwi i Bukowcu (część I), Jasiennej (część III) oraz Łęce, Trzycierzu i Siedlcach (część IV). Żadna oferta nie wpłynęła, jeśli chodzi o Lipnicę Wielką (część V), Wojnarową (część VI) oraz Siedlce i Słowikową (część VIII).


Z powodu błędów formalnych dwie oferty musiały być uznane za nieważne, zaś jedyna poprawna oferta także nie będzie brana pod uwagę z powodu znacznie wyższej ceny niż przewidywana przez zmawiającego. W stosunku do roku ubiegłego była ona wyższa ponad dwa razy. Oznacza to, że przetarg zostanie unieważniony i ogłoszony raz jeszcze.


Pozostałe rejony gminy tj. część Wojnarowej, Posadową Mogilską, Mogilno, Koniuszową, Janczową, Miłkową i Korzenną obsługiwać będzie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna. Realizację tej usługi podobnie jak w latach ubiegłych gmina zleci spółce komunalnej.


Źródło: Gm. Korzenna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować