Grybowianka Karolina Sekuła z brązowym medalem Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin

Grybowianka Karolina Sekuła zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Open World Karate Federation 2021 w Świnoujściu. W zawodach wzięło udział 350 zawodników z 12 krajów.

Grybowianka Karolina Sekuła z brązowym medalem Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin

34-te Mistrzostwa Europy które odbyły się w dniach 23-25 września 2021 r. w Świnoujściu były na bardzo wysokim poziomie, a zawodnicy w nich startujący to ścisła czołówka w krajach, które reprezentują.


Karolina Sekuła w kumite 16-17 lat w kategorii – 60 kg walczyła o wejście do strefy medalowej z zawodniczkami w Holandii i Polski. Wszystkie walki Karolina wygrywała zdecydowanie pokonując swoje zawodniczki. Podczas walki o wejście do finału niejednogłośnie – decyzją sędziów (zawodniczka nie zdobyła żadnego punktu) przegrała na punkty z zawodniczką z Polski kończąc Mistrzostwa Europy na trzecim miejscu.


Tym samym powtórzyła swój sukces z poprzednich Mistrzostw Europy w Porto w Portugalii oraz z Mistrzostw Europy w Rosji. Dla Karoliny jest to trzeci start w Mistrzostwach Europy i na każdych z nich stawała na podium pokazując, że jest cały czas w czołówce – trójce najlepszych zawodniczek w Europie.


Karolina jest bardzo utytułowaną zawodniczką wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Jest też reprezentantką Kadry Narodowej Polski do której została powołana.


Obecnie Karolina przygotowuje się do Mistrzostw Świata Karate Kyokushin, które odbędą się w dniach 19-20 listopada 2021 r. w Krakowie w hali sportowej Tauron Arena.


Życzymy Karolinie wielu sukcesów na turniejach w Polsce i Europie.


Źródło: Królewskie Miasto Grybów

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować