Pogoda Nowy Sącz

12

Dzisiaj jest: 12. 08. 2022 Dni od początku roku: 223 Dni do końca roku: 141
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Klub Sandecja podjął decyzję o zawieszeniu procesu przywracania zespołu rezerw

Klub Sandecja podjął decyzję o zawieszeniu procesu przywracania zespołu rezerw

23 lipca Klub Sandecja podjął ostateczną decyzję o zawieszeniu procesu przywracania zespołu rezerw oraz rezygnacji z przystąpienia do rozgrywek w KEEZA IV lidze w nadchodzącym sezonie.

Decyzja została podjęta po analizie aktualnego stanu finansowego Klubu, prognoz finansowych na nadchodzący sezon oraz po szczegółowej analizie kosztów utrzymania zespołu rezerw.


Analizie poddany został również stan kadrowy pierwszego zespołu, zespołów U-19 oraz U-17 pod kątem możliwości stworzenia zespołu rezerw, jak również dostępne zaplecze treningowe i socjalne z którego mógłby korzystać zespół. Powyższa analiza nie pozostawia wątpliwości, że przywrócenie w nadchodzącym sezonie zespołu rezerw nie jest możliwe.


Była to bardzo trudna decyzja, jestem jednak głęboko przekonany, że jedyna słuszna mając na uwadze aktualne możliwości finansowe Klubu, ograniczoną dostępność boisk i zaplecza treningowego oraz brak w Klubie (zespół U-19) i Akademii (zespół U-17) odpowiedniej ilości zawodników przygotowanych do gry na poziomie czwartej ligi. Z kolei kadra pierwszego zespołu jest zbyt wąska aby poszczególni zawodnicy mogli pomóc drugiej drużynie. Na chwilę obecną priorytetem jest zapewnienie pierwszemu zespołowi jak najlepszych warunków i skierowanie dostępnych środków finansowych przede wszystkim na jego rozwój. Przywrócenie drugiej drużyny na obecnym etapie miałoby natomiast zdecydowanie negatywny wpływ finansowy na pierwszą drużynę - powiedział Łukasz Morawski, p.o. prezesa MKS Sandecja SA.Źródło: MKS Sandecja

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować