Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 04. 2021
Do końca roku: 254 dni
Jakość Powietrza

Klub Seniora w Łącku oficjalnie otwarty

Klub Seniora w Łącku oficjalnie otwarty

W dniu 16 kwietnia 2019 r. odbyło się oficjalne otwarcie Klubu Seniora w Łącku. Inwestycja lokalna została zrealizowana przy wsparciu z rządowego programu Senior Plus. Podczas uroczystości pojawiły się takie osoby, jak wicepremier Beata Szydło oraz przedstawiciele samorządu lokalnego - starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i przewodniczący Rady PN Roman Potoniec.

 

Budynek, w którym obecnie mieści się nowo otwarty Klub Seniora został wyremontowany i wyposażony w niezbędne meble i urządzenia. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniósł 200 tys. zł, natomiast 150 zł powiat nowosądecki uzyskał z rządowego programu Senior Plus. Środki finansowe pozwoliły na zaadaptowanie przyziemia Ośrodka Zdrowia w Łącku. 

 

Spotkania seniorów będą odbywać się kilka razy w tygodniu. Kluby seniora są elementem programu "Senior Plus". Pełnią one funkcję ośrodków aktywizujących osoby starsze w środowiskach wiejskich i w mniejszych miastach. Kluby Seniora jako miejsce spotkań osób starszych, pozwalają uniknąć negatywnego zjawiska społecznego polegającego na wycofaniu społecznym, prowadzącym do samotności i apatii. Klub Seniora pełni istotną rolą społeczną i psychologiczną, a zapotrzebowanie na tego typu miejsca znacznie wzrosło w okresie starzejącego się społeczeństwa. 

 

Źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz, Fot. Marek Rychlec

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować