Kolejna inwestycja sądeckiego MPEC. Tym razem w Starym Sączu

To z pewnością ważna inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu! Powstająca na Osiedlu Słonecznym w Starym Sączu wysokosprawna kogeneracja gazowa o mocy 1,2 MW cieplnej i 1,2 MW elektrycznej będzie miała kluczowe znaczenie. Po pierwsze, umożliwi produkcję ciepła, co pozwoli na przyłączenie kolejnych bloków mieszkalnych do instalacji MPEC. Po drugie, pozwoli na produkcję energii elektrycznej, a tym samym zakład w Starym Sączu stanie się elektrociepłownią.

Kolejna inwestycja sądeckiego MPEC. Tym razem w Starym Sączu

Warto podkreślić, że prace są finansowane z przyznanej MPEC Nowy Sącz premii kogeneracyjnej, specjalnie dedykowanej tej inwestycji. To kolejny krok w realizacji planów inwestycyjnych spółki, a efektem będzie bardziej ekologiczne ciepło.

Prezes MPEC Nowy Sącz, Paweł Kupczak, podkreśla, że nie zatrzymują się, ale realizują kolejne projekty. W ostatnich dniach zrealizowano ważny etap prac, dostarczając na miejsce agregat diesla oraz kontener z silnikiem kogeneracyjnym. Obecnie trwają prace przy przygotowaniu instalacji technologicznej wewnątrz kontenera kogeneracyjnego oraz powiązaniu nowego źródła ciepła z istniejącą kotłownią gazowo-olejową.

Układ wysokosprawnej kogeneracji gazowej w Starym Sączu będzie miał moc 1,2 MW cieplnej i 1,2 MW elektrycznej. Wykonawcą inwestycji jest firma Eneria CAT Bergerat Monnoyeur. To ważny krok w kierunku zwiększenia zdolności produkcyjnej dla Kotłowni Millenium oraz produkcji energii elektrycznej.

Wysokosprawna kogeneracja gazowa przyniesie wiele korzyści, takich jak poprawa jakości powietrza, dywersyfikacja paliw wykorzystywanych do produkcji ciepła, oszczędności z tytułu płatności za emisję CO2 oraz zwiększenie mocy źródeł ciepła MPEC Nowy Sącz. To z pewnością pozytywny krok dla mieszkańców i środowiska!

Źródło: MPECNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować