Pogoda Nowy Sącz

29

Dzisiaj jest: 29. 09. 2023 Dni od początku roku: 271 Dni do końca roku: 93
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Kolejna wizyta ekspertów z Litwy w Ratuszu

Kolejna wizyta ekspertów z Litwy w Ratuszu

Przewodniczący Komisji Kultury, Sztuki i Współpracy z Miastami Partnerskimi Leszek Zegzda oraz Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury dr Marcin Poręba spotkali się z kolejną trzynastoosobową grupą ekspertów z Litwy, którzy przyjechali z miasta partnerskiego Nowego Sącza - Troków, w ramach projektu „Polsko - Litewska strefa dobrych praktyk”.

Pracownicy VšĮ Trakų švietimo centras przyjechali po raz trzeci, by poznać dobre praktyki w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym w Nowym Sączu i Małopolsce jak również działania wspierające osoby dorosłe i młodzież z Nowego Sącza oraz Troków.


W ramach programu polsko-litewskiej wymiany odbyły się zajęcia na temat działań realizowanych przez Małopolską Wojewódzką Komendę OHP, a także spotkania w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej dot. realizacji strategii rozwiązywania problemów społecznych miasta Nowego Sącza na lata 2020-2022 jak również w obszarze wspierania przedsięwzięć społecznych pozwalających na łagodzenie i usuwanie negatywnych skutków bezrobocia jak i aktywizację zawodową - dobre praktyki z Nowego Sącza.


23-letnie partnerstwo: Nowego Sącza i Troków pozwala na budowanie wspólnoty i rozwój stosunków bilateralnych Polski i Litwy – dając okazję do konkretnych działań na poziomie lokalnym – w postaci ciekawych przedsięwzięć z korzyścią dla mieszkańców naszych miast.


Projekt „Polsko - Litewska strefa dobrych praktyk” dofinansowany został przez Fundusz Polsko - Litewskiej Wymiany Młodzieży.


Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować