Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 03. 2021
Do końca roku: 300 dni"Szlachetna Paczka" od Policjantów dla rodziny z Gorlic

"Szlachetna Paczka" od Policjantów dla rodziny z Gorlic

Małopolska Policja już po raz dziewiąty wzięła udział w akcji „Szlachetna Paczka”. To ogólnopolski projekt, który powstał właśnie w Krakowie. Łączy działania tysięcy osób na rzecz osób schorowanych, samotnych czy doświadczonych przez los. Głównym celem jest przygotowanie dedykowanych paczek dla konkretnych rodzin w potrzebie, które mają mieć charakter świątecznego prezentu. Paczki przekazuje się podczas tzw. weekendu cudów, który teraz przypada od 11 do 13 grudnia 2020 roku.

 

W tym roku małopolscy policjanci i pracownicy Policji wybrali trzy rodziny: z powiatu krakowskiego, gorlickiego i wielickiego. To właśnie do rodziny z Gorlic udali się 11 grudnia policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Wśród przekazanych rzeczy znalazły się m. in. tapczany, koce, stół z krzesłami, artykuły gospodarstwa domowego, odzież, artykuły chemiczne i higieniczne, oraz żywność. Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu policjantów i pracowników Policji udało się także przygotować dedykowane upominki dla każdego domownika.

 

Wartość przekazanych trzem rodzinom w Małopolsce 126 paczek wynosi ponad 26 tysięcy złotych. Cieszymy się, że mimo trwającej pandemii i licznych ograniczeń udało się pomóc ludziom w potrzebie.

"Szlachetna Paczka" od Policjantów dla rodziny z Gorlic "Szlachetna Paczka" od Policjantów dla rodziny z Gorlic

Źródło: KPPG

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować