Pogoda - Sądeckie.pl9

Dzisiaj jest: 09. 05. 2021
Do końca roku: 236 dni
Jakość Powietrza

Kolejne 25 przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Korzenna

Kolejne 25 przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Korzenna

Kolejnych 25 przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Korzenna zostanie oddanych do końca tego miesiąca. Tym samym zakończone zostaną prace przy realizowanym od dwóch lat projekcie, w ramach którego wybudowano w sumie 238 przydomowych oczyszczalni.

Oczyszczanie budowane przez wyłonioną w przetargu firmę ze Starachowic znajdują się w każdym z sołectw. Ich przeciętny koszt to 14 tys. zł netto, ale mieszkańcy ponoszą jedynie część kosztów. Realizujące projekt Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna otrzymało na ten cel dofinansowanie w ramach Programy Rozwoju Obszarów Wiejskich, które pokrywa 63 procent kosztów.


Zainteresowanie udziałem w przedsięwzięciu, którego celem jest ochrona środowiska w częściach gminy, nie posiadających ze względu na niewielką gęstość zaludnienia sieci kanalizacyjnej, było bardzo duże. Liczba osób, które zgłaszały akces do programu były wyższa niż liczba wybudowanych oczyszczalni.


Wybudowane w ostatniej fazie projektu oczyszczalnie będą mogły zostać oddane do użytku po dokonaniu w maju niezbędnych odbiorów technicznych.


Źródło: Gm. Korzenna, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować