Kolejne środki pieniężne, tym razem z rezerwy ogólnej budżetu państwa dla gminy Łososina Dolna

Odbudowa przepustu drogowego w Łososinie Dolnej to ważne zadanie, które poprawi bezpieczeństwo i komfort podróżowania po gminie. Zadanie zostało sfinansowane częściowo ze środków z rezerwy ogólnej budżetu państwa, a częściowo z budżetu gminy. Prace rozpoczęły się 2 października 2023 roku i potrwają do 20 grudnia 2023 roku.

Kolejne środki pieniężne, tym razem z rezerwy ogólnej budżetu państwa dla gminy Łososina Dolna

Wójt gminy Andrzej Romanek podkreśla, że odbudowa przepustu jest konieczna ze względu na zniszczenia spowodowane przez powódź w 2021 roku.


Stary przepust nie spełniał już swojej funkcji i stanowił zagrożenie dla drogi i mieszkańców. Dzięki pozyskanym środkom możemy go odbudować i zapewnić prawidłowy odpływ wody z potoku michalczowskiego - mówi wójt.


Wójt informuje również, że gmina otrzymała dofinansowanie na budowę mostu w Świdniku, który również ucierpiał podczas powodzi.


To kolejna ważna inwestycja, która poprawi komunikację w naszej gminie. Umowę na realizację tego zadania podpiszemy niebawem - zapowiada wójt.


W związku z realizacją inwestycji, droga gminna Łososina Dolna - Kamyk będzie zamknięta dla ruchu od 2 października do 20 grudnia 2023 roku. Kierowcy proszeni są o korzystanie z objazdów innymi drogami gminnymi.


Źródło: Gm. Łososina Dolna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować