Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 05. 2022 Do końca roku: 228 dni
Jakość Powietrza:

Kolejny wypadek z udziałem ciągnika rolniczego. W akcji śmigłowiec LPR

Kolejny wypadek z udziałem ciągnika rolniczego. W akcji śmigłowiec LPR

29 marca o godzinie 15.38 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Gródek, OSP Stróże oraz OSP Grybów Biała zadysponowane zostały do działań w Gródku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia z uzyskanych informacji od członka rodziny będącego na miejscu zdarzenia wynikało, że doszło do poślizgu ciągnika rolniczego z przyczepą na drodze gruntowej o znacznym nachyleniu.

W wyniku tego kierowca podczas próby wyskoczenia z ciągnika poślizgnął się na elemencie konstrukcyjnym ciągnika. Kierowca wypadając z ciągnika został poszkodowany. Poszkodowany był przytomny i znajdował się około 50 metrów od pojazdu w pozycji leżącej pod opieką ratowników medycznych Pogotowia ratunkowego.


Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do karetki. Transport poszkodowanego musiał odbyć się pieszo na noszach typu deska ze względu na to, że zdarzenie miało miejsce około 500 metrów od drogi gminnej betonowej. Stan drogi gruntowej oraz jej nachylenie nie pozwalało na dotarciu na miejsce zdarzenia pojazdami. Odłączono akumulator w ciągniku.


W miejscu bezpiecznym ratownicy medyczni przygotowali poszkodowanego do transportu LPR. Strażacy wyznaczyli lądowisko i przyjęli śmigłowiec LRP. Karetka Pogotowia Ratunkowego przetransportowała poszkodowanego na miejsce lądowania LPR. LPR zabrał poszkodowanego do szpitala. Ciągnik rolniczy przekazano osobie mieszkającej w sąsiedztwie osoby poszkodowanej.


Przypomnijmy. W ostatnim czasie na Sądecczyźnie doszło już do kilku wypadków z udziałem ciągnika rolniczego m.in. w miejscowości Krasne Potockie i Jasiennej.


Źródło: PSPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować