Kolizja w Cieniawie. Z osobówki "wyrwało" koło

24 października o godzinie 6.29 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Cieniawa oraz OSP Mszalnica zadysponowane zostały do działań w Cieniawie.

Kolizja w Cieniawie. Z osobówki "wyrwało" koło

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w zdarzeniu mającym miejsce na drodze krajowej nr 28 brały udział dwa samochody osobowe tj. Honda Civic i Toyota Corolla. W każdym z pojazdów podróżowali sami kierujący, którzy opuścili swoje pojazdy o własnych siłach przed przybyciem pierwszego zastępu straży, nie odnosząc widocznych obrażeń i nie uskarżając się na żadne dolegliwości.


Uszkodzona Toyota znajdowała się całkowicie na poboczu nie blokując przejazdu. Uszkodzona Honda znajdowała się na pasie jezdni co powodowało utrudnienia w poruszaniu się innych pojazdów.


Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu instalacji elektrycznej w uszkodzonych pojazdach oraz upewnieniu się, że uczestnicy zdarzenia nie wymagają natychmiastowej pomocy medycznej. Dalsze działania zastępów straży polegały na kontynuowaniu zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz wahadłowym kierowaniu ruchem drogowym. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję przemieszczono blokującą przejazd Hondę na pobocze. Usunięto z jezdni elementy powypadkowe. Działania strażaków trwały półtorej godziny.


Źródło: PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować