Koncert Sheeban Celtic Band w MOK

Muzyki Sheeban Celtic Band nie sposób nazwać tradycyjną. Utwory, grane przez zespół oparte są o najpiękniejsze irlandzkie i szkockie melodie, w które wplatane są gdzieniegdzie cytaty znane z muzyki filmowej.

Koncert Sheeban Celtic Band w MOK

Zespół inspiruje się głównie muzyką celtycką, ale w wielu utworach wyraźnie daje się wyczuć rockowy klimat i zacięcie gitarowe.


Zespół tworzą dwie urocze dziewczyny i trzech równie uroczych łobuzów. Sheeban wykorzystuje tradycyjnie folkowe instrumenty: skrzypce, bodhran, gitary, szkockie dudy, flet, bouzuki, z rytmicznym wsparciem gitary basowej i instrumentów perkusyjnych.


Skład:

Agnieszka Plewińska – skrzypce

Kinga Ostrowska-Magoń – flet poprzeczny

Gosia Gogól-Górecka – whistle, flet poprzeczny, wokal

Błażej Zadwórny – bodhran, cajon, dudy, stompbox

Michał Chruślicki – gitara akustyczna

Wojtek Perek – gitara basowa, wokal


SHEEBAN CELTIC BAND – „BANSHEE”

Pierwsza płyta, a na niej dwie piękności – Sheeban i Banshee.

Kim jest tytułowa „Banshee”?

W nowoirlandzkim oznacza „kobieta z kurhanu” i jest to galijskie określenie zjawy w kobiecej postaci (“nieziemskiej kobiety”), które odwołuje się do celtyckiego ducha zmarłych, a jej smutny lament najczęściej zwiastował śmierć w rodzinie. W Szkocji określano ją z kolei jako “płaczka” (cointeach).


Płyta to zderzenie tych dwóch osobowości. Z jednej strony tradycyjna, irlandzka Banshee, ale naprzeciw jej wychodzi Sheeban – rudowłosa piękność, która jest zupełnym przeciwieństwem swojej przeciwniczki. Sheeban zwiastuje radość i szczęście.


I taka właśnie jest ta płyta – pełna energicznych, radosnych aranżacji.


Bilety na koncert do nabycia pod adresem: https://www.mok.nowysacz.pl/repertuar/sheeban-celtic-band/


Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować