Konferencja o zaburzeniach lękowo – depresyjnych

Konferencja o zaburzeniach lękowo – depresyjnych

W dniu 27 maja 2019 r. w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University, odbyła się konferencja na temat zaburzeń lękowo – depresyjnych u młodzieży i dzieci. Wśród kilkuset zgromadzonych znaleźli się nauczyciele, wychowawcy, psychologowie i rodzice. 

 

Konferencja została zorganizowana przez Fundację Ostoja, dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Nowego Sącza, w ramach zadania publicznego „Unikaj nałogu metodą dialogu”. Działania podejmowane przez Fundację Ostoja są realizowane i koordynowane przez panią Halinę Czerwińską. Samorząd postanowił udzielić wsparcia finansowego, które jest niezbędne dla kontynuowania skutecznych działań przeciwdziałających tragicznym konsekwencjom nieleczonych i niezdiagnozowanych przypadków depresji i zaburzeń lękowych u młodego pokolenia. 

 

Depresja i zaburzenia lękowe wśród dzieci i młodzieży budzą niepokój wychowawców i środowisk medycznych nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Równie niepokojące są prognozy opracowane przez Światową Organizację Zdrowia. Według aktualnych prognoz publikowanych przez WHO do 2030 r. depresja będzie dominowała wśród chorób cywilizacyjnych. 

 

Fundacja Ostoja podjęła działania edukacyjne, które pozwolą dzieciom, młodzieży i ich rodzicom zrozumieć mechanizm powstawania zaburzeń depresyjnych i lękowych oraz ich objawy i rozpoznanie. Bardzo istotnym zadaniem jest uświadamianie młodym osobom i ich rodzicom, że zaburzenia lękowe i depresja mogą i powinny być odpowiednio leczone.

 

Podczas konferencji zgromadzeni goście mogli posłuchać wykładów psychoterapeutów i psychologów na temat depresji i zaburzeń lękowych. Podsumowaniem konferencji był wykład Haliny Czerwińskiej pod hasłem: „Porozmawiajmy ze sobą – trening umiejętności społecznych jako skuteczna metoda wychowawcza”.

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować