Pogoda - Sądeckie.pl14

Dzisiaj jest: 14. 04. 2021
Do końca roku: 261 dni
Jakość Powietrza

Konina: Pogranicznicy zatrzymali dwóch Afgańczyków którzy podróżowali ukryci pod naczepą tira

Konina: Pogranicznicy zatrzymali dwóch Afgańczyków którzy podróżowali ukryci pod naczepą tira

W przedświąteczny piątek funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem, dzięki informacji przekazanej przez Dyżurnego Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, zatrzymali 2 mężczyzn - obywateli Afganistanu.

Zakopiańscy strażnicy graniczni udali się do miejscowości Konina (powiat limanowski), gdzie przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec cudzoziemców. W jej wyniku zatrzymali 2 młodych mężczyzn w wieku powyżej 18 lat.

Cudzoziemcy przekroczyli granicę wbrew obowiązującym przepisom ze Słowacji do Polski, bez ważnych dokumentów podróży oraz bez ważnej wizy, ukryci pod naczepą samochodu ciężarowego.

Kierowca (ob. RP) przewożący geowłókninę poinformował, że dzień wcześniej przyjechał z Grecji, podróżując przez Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację.

Natomiast z relacji zatrzymanych Afgańczyków wynika, że pod naczepę wsiedli na Węgrzech, gdzie wcześniej dotarli z Serbii pieszo. Cudzoziemcy zmierzali do Włoch.

Zatrzymanym zostały wykonane testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 - wyniki ujemne.

Cudzoziemcy nie posiadali żadnych dokumentów podróży, nielegalnie przekroczyli granicę z RS do RP, nie posiadali w Polsce rodziny i miejsca pobytu oraz wystarczających środków pieniężnych, istniało również ryzyko ich ucieczki.

W związku z powyższym, w sobotę wieczorem, zgodnie z postanowieniem Sądu Rejonowego w Limanowej, obywatele Afganistanu zostali umieszczeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu na okres 3 miesięcy, gdzie będą prowadzone dalsze czynności administracyjne w ich sprawie.


Źródło: KaOSG

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować