Konwersatorium i trening z czołową zawodniczką Europy w biegach górskich w ANS

Natalia Tomasiak była gościem 142. Sądeckiego Konwersatorium Naukowego na Wydziale Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie. V zawodniczka cyklu Pucharu Świata Skyrunning Extreme i Reprezentantka Polski w biegach górskich opowiadała studentom o „Treningu biegacza górskiego – jednostkach treningowych, treningu uzupełniającym i regeneracji”. Po wykładzie odbył się wspólny trening ze zwyciężczynią m.in. najwyżej położonego biegu w górach Monte Rosa Skymarathon (aż 4554 m.n.p.m).

Konwersatorium i trening z czołową zawodniczką Europy w biegach górskich w ANS

Na 142. Sądeckie Konwersatorium Naukowe z Natalią Tomasiak studentów Akademii Nauk Stosowanych zaprosili: Katedra Wychowania Fizycznego Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie oraz koło naukowe AXIOS. Członowa zawodniczka biegów górskich i skialpinistka opowiedziała o swojej trwającej kilkanaście lat przygodzie z wyczynowym sportem. W wykładzie pt. „Trening biegacza górskiego – jednostki treningowe, trening uzupełniający, regeneracja” omówiła elementy treningu biegowego w odniesieniu do biegów górskich. Dla chętnych po części teoretycznej przygotowano trening biegowy z bohaterką spotkania.

Urodzona w Krynicy-Zdroju Natalia Tomasiak to aktualnie V zawodniczka cyklu Pucharu Świata Skyrunning Extreme, reprezentantka Polski w biegach górskich. Na swoim koncie ma wiele sortowych osiągnięć: czwarta zawodniczka MŚ w Skyrunningu na dystansie Ultra, piąta zawodniczka PŚ Skyrunning Extreme. W 2016 roku jako jedyna kobieta na świecie ukończyła cały cykl biegów Skyrunning Extreme. Jest zwyciężczynią dwóch prestiżowych alpejskich biegów: MonteRosa Skymarathon oraz letniej edycji Pierra Mante. W 2019 roku zadebiutowała na dystansie 100 km, wygrywając na prestiżowym festiwalu Vibram Ultra Trail Lago d’Orta. Od 2016 roku zawodniczka Salomon Suunto Team Poland. No co dzień pracuje w marketingu firmy Salomon, ale także spełnia się jako trenerka personalna, instruktor narciarstwa, snowboardu oraz jako… mama. Jest również autorką dwóch książek: „Przez polskie góry. Przewodnik biegacza” oraz „Babskie góry oraz Kobiecy sposób na trekking, bieganie, skitury oraz rower”.

Źródło: ANS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować