Pogoda - Sądeckie.pl25

Dzisiaj jest: 25. 02. 2021
Do końca roku: 309 dniKoronawirus: Kolejna ofiara śmiertelna wirusa w powiecie. Rośnie liczba ozdrowieńców w subregionie sądeckim

Koronawirus: Kolejna ofiara śmiertelna wirusa w powiecie. Rośnie liczba ozdrowieńców w subregionie sądeckim

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 7 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 4. Na Sądecczyźnie pojawiło się również 14 nowych ozdrowieńców. Niestety są też kolejne ofiary śmiertelne wirusa wśród których jest 74-letnia kobieta, mieszkanka powiatu nowosądeckiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim jest 15 nowych zachorowań, a w powiecie gorlickim 2. Pojawiło się także 14 ozdrowieńców.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 121 osób. To 72 kobiety i 49 mężczyzn, w wieku od 3 do 93 lat, z powiatu krakowskiego (19 osób), Krakowa i powiatu nowotarskiego (po 18 osób), powiatu limanowskiego (15 osób), olkuskiego (13 osób), myślenickiego (9 osób), nowosądeckiego (7 osób), tatrzańskiego (6 osób), Nowego Sącza (4 osoby), powiatu gorlickiego, oświęcimskiego i chrzanowskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: wadowickiego, tarnowskiego, suskiego, proszowickiego, brzeskiego i bocheńskiego (po 1 osobie). Aktualnie 14 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 8966 osób.

 

Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 85- letniego mężczyzny, mieszkańca Krakowa, 81-letniej kobiety, mieszkanki powiatu wadowickiego, 74-letniej kobiety, mieszkanki powiatu nowosądeckiego oraz 75-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowotarskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Trzy osoby miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 163.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 39 kobiet i 33 mężczyzn, w wieku od miesiąca do 87 lat, z powiatu nowotarskiego (12 osób), nowosądeckiego i limanowskiego (po 9 osób), oświęcimskiego (8 osób), wielickiego i myślenickiego (po 6 osób), Nowego Sącza i powiatu gorlickiego (po 5 osób), olkuskiego (3 osoby), Krakowa i powiatów: krakowskiego i bocheńskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: tatrzańskiego, tarnowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 6579 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, fot. PSSE

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować