Pogoda - Sądeckie.pl28

Dzisiaj jest: 28. 02. 2021
Do końca roku: 306 dniKoronawirus na Sądecczyźnie. Druga doba bez nowych zakażeń w mieście. Kolejne ofiary śmiertelne w powiecie i regionie

Koronawirus na Sądecczyźnie. Druga doba bez nowych zakażeń w mieście. Kolejne ofiary śmiertelne w powiecie i regionie

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 6 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz żadnego. Na Sądecczyźnie pojawiło się również 11 nowych ozdrowieńców. Niestety są też trzy kolejne ofiary śmiertelne wirusa wśród których są 83-letnia kobieta, z powiatu nowosądeckiego oraz 52-letnia kobieta z powiatu limanowskiego, które przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, a także 88-letni mężczyzna z powiatu nowosądeckiego, który przebywał w izolacji domowej. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim jest 13 nowych zachorowań. Pojawiło się także 120 ozdrowieńców.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 98 osób. To 58 kobiet i 40 mężczyzn, w wieku od 10 miesięcy do 92 lat, z Krakowa (34 osoby), powiatu limanowskiego (13 osób), nowotarskiego (11 osób), krakowskiego (9 osób), chrzanowskiego (7 osób), nowosądeckiego (6 osób), myślenickiego (4 osoby), wadowickiego (3 osoby), Tarnowa i powiatów: suskiego, brzeskiego, bocheńskiego (po 2 osoby) oraz tatrzańskiego, tarnowskiego, miechowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 12 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 8353 osób.

 

Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 83-letniej kobiety, z powiatu nowosądeckiego oraz 52-letniej kobiety z powiatu limanowskiego, które przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, a także o śmierci 88-letniego mężczyzny z powiatu nowosądeckiego, który przebywał w izolacji domowej. Dwie osoby miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 151.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 160 kobiet i 164 mężczyzn, w wieku od 10 miesięcy do 86 lat, z powiatu limanowskiego (120 osób), Krakowa (91 osób), powiatu nowotarskiego (42 osoby), krakowskiego (27 osób), nowosądeckiego (10 osób), oświęcimskiego (9 osób), tatrzańskiego (8 osób), myślenickiego (7 osób), powiatów: wadowickiego, dąbrowskiego, bocheńskiego (po 2 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatów: suskiego, proszowickiego, i wielickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 5727 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, fot. PSSE

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować