Pogoda - Sądeckie.pl4

Dzisiaj jest: 04. 03. 2021
Do końca roku: 302 dniKoronawirus na Sądecczyźnie. Nie żyje 64-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego

Koronawirus na Sądecczyźnie. Nie żyje 64-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 11 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 13. Na Sądecczyźnie pojawiło się również 26 nowych ozdrowieńców. Niestety są też trzy kolejne ofiary śmiertelne wirusa wśród których jest 64-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim pojawiło się 3 ozdrowieńców.


Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 168 osób. To 89 kobiet i 79 mężczyzn, w wieku od 5 do 89 lat, z powiatu myślenickiego (21 osób), nowotarskiego (14 osób), Nowego Sącza (13 osób), powiatu nowosądeckiego (11 osób), tarnowskiego (8 osób), Tarnowa (6 osób), powiatu oświęcimskiego (5 osób), proszowickiego i olkuskiego (po 3 osoby) oraz powiatów: wielickiego, wadowickiego, tatrzańskiego i suskiego (po 2 osoby). Aktualnie 28 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 11 011 osób.


Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 64-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, 87-letniej kobiety, mieszkanki powiatu myślenickiego, która przebywała w Szpitalu SPZOZ w Myślenicach oraz 82-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowotarskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 194.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 78 kobiet i 61 mężczyzn, w wieku od roku do 87 lat, z Krakowa (30 osób), powiatu nowosądeckiego (16 osób), nowotarskiego (15 osób), myślenickiego (12 osób), Nowego Sącza i powiatu krakowskiego (po 10 osób), wadowickiego (8 osób), tarnowskiego (7 osób), miechowskiego (5 osób), Tarnowa i powiatów: tatrzańskiego i suskiego (po 4 osoby), powiatów: limanowskiego, oświęcimskiego i chrzanowskiego (po 3 osoby), dąbrowskiego i brzeskiego (po 2 osoby) oraz powiatu olkuskiego (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 8533 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, fot. PSSE

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować