Pogoda - Sądeckie.pl9

Dzisiaj jest: 09. 03. 2021
Do końca roku: 297 dniKoronawirus: Sporo ozdrowieńców w regionie i kolejna ofiara śmiertelna wirusa na Sądecczyźnie

Koronawirus: Sporo ozdrowieńców w regionie i kolejna ofiara śmiertelna wirusa na Sądecczyźnie

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 5 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 1. Niestety jest też kolejna ofiara śmiertelna wirusa, którą jest 79-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim są 2 nowe zachorowania. Pojawiło się także 14 ozdrowieńców.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 68 osób. To 43 kobiety i 25 mężczyzn, w wieku od roku do 89 lat, z Krakowa (17 osób), powiatu nowotarskiego (8 osób), krakowskiego i wadowickiego (po 6 osób), tatrzańskiego, nowosądeckiego, myślenickiego (po 5 osób), wielickiego (4 osoby), oświęcimskiego i limanowskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa, Nowego Sącza i powiatów: chrzanowskiego, bocheńskiego, tarnowskiego, suskiego, olkuskiego, miechowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 9 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 8420 osób.

 

Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 79-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 152.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców są 94 kobiety i 100 mężczyzn, w wieku od roku do 85 lat, z Krakowa (82 osoby), powiatu wadowickiego (27 osób), nowotarskiego (19 osób), krakowskiego (15 osób), oświęcimskiego (12 osób), limanowskiego (10 osób), powiatów tatrzańskiego i bocheńskiego (po 6 osób), olkuskiego i gorlickiego (po 4 osoby), tarnowskiego (3 osoby), dąbrowskiego i miechowskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: myślenickiego i chrzanowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 5921 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, fot. PSSE

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować