Pogoda - Sądeckie.pl26

Dzisiaj jest: 26. 02. 2021
Do końca roku: 308 dniKoronawirus zbiera śmiertelne żniwo na Sądecczyźnie i w regionie

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo na Sądecczyźnie i w regionie

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 23 kolejne zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 10. Na Sądecczyźnie pojawiło się również 13 ozdrowieńców. Niestety są też trzy kolejne ofiary śmiertelne wirusa, a wśród nich mieszkańcy Nowego Sącza i powiatu limanowskiego. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim są 3 nowe zachorowania, a w powiecie gorlickim 3. Pojawiła się także kolejna osoba ze statusem ozdrowieńca.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 90 osób. To 47 kobiet i 43 mężczyzn, w wieku od 4 miesięcy do 91 lat, z powiatu nowosądeckiego (23 osoby), Krakowa (22 osoby), Nowego Sącza (10 osób), powiatu bocheńskiego i wielickiego (po 5 osób), Tarnowa (4 osoby), powiatów: gorlickiego, krakowskiego, limanowskiego i oświęcimskiego (po 3 osoby), chrzanowskiego, myślenickiego, nowotarskiego, olkuskiego (po 2 osoby) oraz powiatu dąbrowskiego (1 osoba). Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4024 osób.

 

Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 3 mężczyzn, w wieku od 61 do 85 lat, z Nowego Sącza i powiatów: limanowskiego i bocheńskiego. Jedna osoba przebywała w Szpitalu Powiatowym w Limanowej, dwie w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 74.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 8 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od roku do 65 lat, z powiatu nowosądeckiego (11 osób), Nowego Sącza i powiatu nowotarskiego (po 2 osoby) oraz limanowskiego (1 osoba), którzy przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1771 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, Fot. PSSENS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować