Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 03. 2021
Do końca roku: 300 dniKoronawirus. Przybywa zakażonych w subregionie sądeckim. Są też kolejne ofiary śmiertelne

Koronawirus. Przybywa zakażonych w subregionie sądeckim. Są też kolejne ofiary śmiertelne

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 9 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 9. Niestety są też kolejne ofiary śmiertelne wirusa wśród których jest dwóch mieszkańców Nowego Sącza: 85-letni oraz 72-letni, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim jest 16 nowych zachorowań, a w powiecie gorlickim 3. Pojawiło się także 26 ozdrowieńców.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 140 osób. To 79 kobiet i 61 mężczyzn, w wieku od 3 miesięcy do 94 lat, z powiatu nowotarskiego (31 osób), Krakowa (30 osób), powiatu limanowskiego (16 osób), Nowego Sącza i powiatów myślenickiego i nowosądeckiego (po 9 osób), wadowickiego (8 osób), oświęcimskiego (5 osób), brzeskiego i krakowskiego (po 4 osoby), gorlickiego i olkuskiego (po 3 osoby), dąbrowskiego, tarnowskiego i tatrzańskiego (po 2 osoby) oraz chrzanowskiego, miechowskiego i proszowickiego (po 1 osobie). Aktualnie 15 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 7128 osób.

 

Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 86-letniego mieszkańca powiatu nowotarskiego, 85-letniego mieszkańca Nowego Sącza, 73-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego oraz 72-letniego mieszkańca Nowego Sącza, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 126.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 47 kobiet i 50 mężczyzn, w wieku od 2 do 88 lat, z Krakowa (26 osób), powiatu limanowskiego (15 osób), gorlickiego (11 osób), tarnowskiego i tatrzańskiego (po 6 osób), nowotarskiego i oświęcimskiego (po 5 osób), suskiego, bocheńskiego i krakowskiego (po 4 osób), myślenickiego (3 osoby), chrzanowskiego i wadowickiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów wielickiego, proszowickiego i dąbrowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 3062 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, fot. PSSE

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować