Pogoda - Sądeckie.pl25

Dzisiaj jest: 25. 02. 2021
Do końca roku: 309 dniKoronawirus. Żadnego nowego zakażenia w subregionie sądeckim

Koronawirus. Żadnego nowego zakażenia w subregionie sądeckim

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego, miasta Nowego Sącza oraz w regionie, nie odnotowano żadnego nowego zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Za to w subregionie sądeckim pojawiło się 23 kolejnych ozdrowieńców.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusen SARS-CoV-2 u kolejnych 52 osób. To 28 kobiet i 24 mężczyzn, w wieku od 11 do 98 lat, z powiatu proszowickiego (18 osób), Krakowa (11 osób), powiatu myślenickiego (6 osób), nowotarskiego i krakowskiego (po 5 osób), suskiego (3 osoby), wadowickiego (2 osoby) oraz oświęcimskiego i miechowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 3 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 8846 osób.

 

Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 91-letniej kobiety, mieszkanki powiatu wielickiego, 76-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu proszowickiego oraz 88-letniego mężczyzny, mieszkańca Krakowa, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jedna osoba miała choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 159.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców są 24 kobiety i 29 mężczyzn, w wieku od 5 do 92 lat, z powiatu nowosądeckiego (17 osób), Krakowa i powiatu tarnowskiego (po 8 osób), Tarnowa (5 osób), Nowego Sącza i powiatów: gorlickiego, krakowskiego, nowotarskiego (po 3 osoby) oraz miechowskiego, proszowickiego i wadowickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 6507 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, fot. PSSE

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować