Pogoda Nowy Sącz

1

Dzisiaj jest: 01. 12. 2022 Dni od początku roku: 334 Dni do końca roku: 30
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Dwóch nastolatków przyłapanych na kradzieży w jednym z marketów w Nowym Sączu. Ich sprawą zajmie się sąd rodzinny

Dwóch nastolatków przyłapanych na kradzieży w jednym z marketów w Nowym Sączu. Ich sprawą zajmie się sąd rodzinny

Sąd rodzinny zadecyduje o dalszym losie nieletnich w wieku 13 i 14 lat, którzy dwukrotnie dokonali kradzieży sklepowej. Łupem chłopców padł sprzęt elektroniczny o wartości około 650 złotych. Podczas ostatniej kradzieży zostali przyłapani przez pracowników sklepu, którzy o zdarzeniu natychmiast poinformowali sądeckich policjantów.

Do kradzieży doszło 14 czerwca br. w godzinach popołudniowych w jednym z marketów na terenie Nowego Sącza. Po otrzymanym zgłoszeniu na miejsce został skierowany policyjny patrol. W rozmowie z pracownikiem placówki handlowej funkcjonariusze ustalili, że chłopcy zostali przyłapani na kradzieży sprzętu elektronicznego tj. trzech par słuchawek, powerbanka oraz opaski monitorującej aktywność.


W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że tydzień wcześniej obaj nieletni w tym samym markecie zabrali z półki smartband, a także grę komputerową i wyszli ze sklepu nie płacąc. Chłopcy przyznali się do obu kradzieży, a mienie o łącznej wartości około 650 złotych, które padło ich łupem zostało odzyskane.


Teraz młodzi mieszkańcy Sądecczyzny odpowiedzą za kradzieże. Sprawą, z uwagi na ich wiek, zajmie się sąd rodzinny i nieletnich, który za popełniony czyn karalny wobec nieletnich może zastosować środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.


Źródło: KMPNS, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować