Pogoda - Sądeckie.pl

9

Dzisiaj jest: 09. 12. 2021 Do końca roku: 22 dni
Jakość Powietrza:

Kręcili kilometry dla Nowego Sącza. Prezydent nagrodził najlepszych cyklistów

Kręcili kilometry dla Nowego Sącza. Prezydent nagrodził najlepszych cyklistów

Miasto Nowy Sącz po raz drugi włączyło się do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W rym roku, miasto ostatecznie zajęło 15 miejsce na 53 w stawce. Warto w tym miejscu wspomnieć, że tegoroczna rywalizacja była dużo bardziej zacięta niż ubiegłoroczna, na co bezpośrednio wskazują statystyki.

W roku 2020 na zajęcie 13. miejsca w głównej klasyfikacji miast wystarczyło 59 000 kilometrów, natomiast w tym roku, mimo ponad dwukrotnie większej ilości kilometrów – 140 666 Nowy Sącz uplasował się na miejscu 15, co można uznać za sukces, ponieważ wyprzedziliśmy takie miasta jak Kraków, Tarnów czy Poznań. Najlepszych sądeckich cyklistów nagrodził prezydent Ludomir Handzel.


Bardzo się cieszę, że tak wiele osób włączyło się w tą rywalizację. Ważne jest to, że propagujemy taki sposób spędzania wolnego czasu. Chcę też nagrodzić tych, którzy w szczególny sposób pomogli zając tak wysokie miejsce naszemu miastu – powiedział prezydent Ludomir Handzel.


Rowerzyści zjednoczeni pod flagą Nowego Sącza w dniach 1 – 30 czerwca przejechali 140 666 kilometrów, w tym kobiety: 45 379 kilometrów, natomiast mężczyźni: 95 287 km. Ogólna liczba kilometrów została zdobyta podczas 5550 aktywności, co daje średnią na trening ok. 25,3 km. Przez cały czerwiec, aktywnych było 428 użytkowników z 764 zapisanych. Średnia kilometrów na każdego aktywnego użytkownika wynosi ok. 328,6 km.


Rowerowa pasja nie zna ograniczeń wiekowych, do kręcenia kilometrów dla miasta przystąpiły zarówno dzieci, jak i seniorzy. Najmłodsza uczestniczka ma zaledwie 7 lat, natomiast najstarszy uczestnik 75.


Lista zawodników nagrodzonych przez prezydenta tutaj.


Źródło: UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować