Pogoda Nowy Sącz

11

Dzisiaj jest: 11. 08. 2022 Dni od początku roku: 222 Dni do końca roku: 142
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Krużlowa Wyżna: Pożar kotłowni w sklepie

Krużlowa Wyżna: Pożar kotłowni w sklepie

22 czerwca strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Krużlowa Wyżna oraz OSP Stara Wieś gasili pożar do jakiego doszło w kotłowni jednego ze sklepów w Krużlowej Wyżnej.

Po dotarciu na miejsce ustalono, że zapalił się materiał palny nagromadzony wokół pieca. Dym wydobywał się przez drzwi kotłowni.


Wszystkie osoby przebywające w budynku opuściły go jeszcze przed przybyciem straży pożarnej i nie uskarżały się na żadne dolegliwości.


Strażacy zamknęli zawór dopływu gazu ziemnego, weszli do kotłowni oraz zlokalizowali ogniska pożaru. Wynieśli na zewnątrz nagromadzony materiał palny i przelali go wodą.


Sprawdzono pomieszczenia znajdujące się na parterze oraz wyższej kondygnacji pod kątem wystąpienia gazów niebezpiecznych. Przewietrzono budynek poprzez otwarcie okien. Uruchomiono wentylator oddymiający w celu przewietrzenia pomieszczenia sklepu. Schłodzono pomieszczenia kotłowni poprzez podanie prądu wody. Po ponownej kontroli pomieszczeń kamerą termowizyjną nie stwierdzono nieprawidłowości - informują funkcjonariusze PSP.


Fot. PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować