Pogoda Nowy Sącz

12

Dzisiaj jest: 12. 08. 2022 Dni od początku roku: 223 Dni do końca roku: 141
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Krynica-Zdrój: 21-latek ukrył uprawę konopi w zaroślach. Ale się wydało

Krynica-Zdrój: 21-latek ukrył uprawę konopi w zaroślach. Ale się wydało

Kryniccy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Krynica- Zdrój, który w zaroślach uprawiał konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli 6 krzewów tej rośliny w różnej fazie wzrostu. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów, którzy 4 sierpnia br. przeprowadzili działania na terenie jednej z miejscowości w gminie Krynica-Zdój. Z posiadanych przez krynickich funkcjonariuszy informacji wynikało, że mieszkaniec tej gminy, ma związek z narkotykami. Szybko te ustalenia się potwierdziły. Trop zaprowadził ich do miejsca w zaroślach, gdzie mężczyzna uprawiał konopie.


W trakcie przeszukania policjanci ujawnili 5 doniczek z krzewami, wyglądem i zapachem przypominające konopie indyjskie. Nieopodal również odnaleźli rosnący w ziemi kolejny większy krzew. 21-latek przyznał, że rośliny należą do niego, sam je zasadził i pielęgnował.


Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do miejscowego komisariatu Policji, gdzie usłyszał zarzuty hodowania wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, konopi innych niż włókniste (art. 63 ustawy). Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować