Krynica-Zdrój: Branża turystyczna protestuje przeciwko obostrzeniom koronawirusowym

Krynica-Zdrój: Branża turystyczna protestuje przeciwko obostrzeniom koronawirusowym

W dniu dzisiejszym, delegacja branży turystycznej protestująca przeciwko koronawirusowym obostrzeniom, spotkała się z burmistrzem Piotrem Rybą oraz przewodniczącą Rady Miejskiej Ireną Weber-Grelecką.

 

Włodarz Krynicy-Zdroju popiera i rozumie racje przedsiębiorców, którzy chcą normalnie funkcjonować. Zaznacza także, że Gmina również jest pokrzywdzona przez wprowadzenie przez rząd lockdownu.

 

Na skutek zamrożenia ruchu turystycznego tracimy między innymi dochody z opłaty uzdrowiskowej uiszczanej właśnie  przez turystów. Osobiście jestem zwolennikiem jak najszybszego powrotu turystów i kuracjuszy do Krynicy. Mimo ogromnych strat jakie ponosi budżet Gminy od początku pandemii staram się pomagać pokrzywdzonym przedsiębiorcom w ramach instrumentów jakie posiadam jako burmistrz. W tych działaniach wspiera mnie Rada Miejska. Na bieżąco obniżamy czynsze dzierżawne, odraczamy i rozkładamy na raty podatek od nieruchomości. Gdy tylko pojawi się zapowiadana możliwość umorzenia podatku od nieruchomości za pierwszy kwartał 2021 r. natychmiast zostanie przeze mnie wszczęta odpowiednia procedura - informuje burmistrz Piotr Ryba.

 

Fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować