Krynica-Zdrój: sprawcy kradzieży kasetki z pieniędzmi zatrzymani

Policjanci z Krynicy-Zdroju ustalili i zatrzymali dwóch młodych mieszkańców uzdrowiska, którzy włamali się do drewnianego kiosku handlowego, skąd ukradli kasetkę z pieniędzmi. 22-latkowie usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo oraz posiadanie substancji zabronionych grozi im do 10 lat więzienia.

Krynica-Zdrój: sprawcy kradzieży kasetki z pieniędzmi zatrzymani

22 marca br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju otrzymali zgłoszenie, że na terenie uzdrowiska ktoś włamał się do drewnianego kiosku handlowego, skąd ukradł kasetkę z pieniędzmi. Mundurowi natychmiast podjęli czynności, by ustalić okoliczności zdarzenia oraz zatrzymać osobę bądź osoby, które dopuściły się tego przestępstwa. Na miejscu pracował zespół dochodzeniowo-śledczy z krynickiego komisariatu, a ślady zabezpieczył technik kryminalistyki.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że za włamanie odpowiada dwóch młodych mężczyzn, których rysopisy zostały przekazane wszystkim krynickim mundurowym. 26 marca br., kiedy jeden z patroli pełnił służbę na terenie uzdrowiska, policjanci zauważyli osoby wyglądem przypominające podejrzewanych. Mundurowi wylegitymowali dwóch 22-latków, którzy zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa.

Młodzi kryniczanie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi od roku do 10 lat więzienia. Ponadto odpowiedzą również za posiadanie marihuany oraz ecstasy, które zostały zabezpieczone przez policjantów w ich miejscach zamieszkania.

Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować