Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Krynica-Zdrój: Wybierał pieniądze z bankomatu. Został napadnięty i okradziony

Krynica-Zdrój: Wybierał pieniądze z bankomatu. Został napadnięty i okradziony

Dzięki intensywnym działaniom kryniccy policjanci wraz ze strażnikiem miejskim bardzo szybko zatrzymali mężczyznę, który używając przemocy, okradł mieszkańca uzdrowiska. 28-letni sprawca rozboju usłyszał zarzuty, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

18 marca br. około godziny 12:30, policjanci z Krynicy-Zdroju otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna, który wybierał pieniądze z jednego z bankomatów w centrum uzdrowiska, został napadnięty i okradziony. Sprawca zaatakował z zaskoczenia, uderzył poszkodowanego w twarz, zabrał mu portfel z gotówką, dokumentami i kartami bankomatowymi, po czym uciekł.


Policjanci natychmiast po otrzymaniu informacji dotyczących rysopisu sprawcy rozpoczęli jego poszukiwania. W trakcie penetracji terenu, wspólny patrol Policji i Straży Miejskiej skierował się w rejon dworca, gdzie funkcjonariusze zauważyli poszukiwanego mężczyznę. Podczas legitymowania 28-latek nerwowo się zachowywał, nie chciał podać swoich danych i zaczął być agresywny.


Mężczyzna został zatrzymany, a mundurowi realizując dalsze czynności odzyskali skradzione 2 tys. złotych. 28-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty rozboju oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu, za co grozi mu do 12 lat więzienia. 19 marca br. sąd zadecydował o trzymiesięcznym tymczasowym areszcie.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować