Pogoda Nowy Sącz

19

Dzisiaj jest: 19. 08. 2022 Dni od początku roku: 230 Dni do końca roku: 134
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Krzysztof Głuc o założeniach programowych "Porozumienia" Jarosława Gowina na Sądecczyźnie

Krzysztof Głuc o założeniach programowych "Porozumienia" Jarosława Gowina na Sądecczyźnie

W ubiegłym tygodniu w biurze poselskim Andrzeja Guta-Mostowego odbyła się konferencja prasowa członków "Porozumienia" Jarosława Gowina. Wzięli w niej udział Jarosław Baziak oraz przewodniczący sądeckich struktur Krzysztof Głuc.

 

Podczas spotkania poruszone zostały tematy majowych wyborów prezydenckich, ofensywy programowej "Porozumienia" oraz kwestie miejskie.

 

Krzysztof Głuc przedstawił informacje dotyczące funkcjonowania „Porozumienia” Jarosława Gowina na Sądecczyźnie oraz w kontekście krajowym. Zaznaczył, że partia będzie się mocno włączała w działania związane z kampanią wyborczą prezydenta Andrzeja Dudy. Będą zbierane podpisy poparcia we wszystkich okręgach wyborczych, gdzie działają struktury „Porozumienia”.

 

W porozumieniu przygotowujemy się do bardzo ważnej dyskusji wewnętrznej dotyczącej programu. Pan premier Jarosław Gowin poprosił mnie, abym przewodniczył zespołowi programowemu „Porozumienia”. W tej chwili będziemy przygotowywać wizję działania partii, ale w kontekście programu dla wielu sektorów i aspektów życia gospodarczego, społecznego i politycznego Polski na najbliższe lata. Myślę, że w kwietniu będziemy mogli zaprezentować już jakieś konkretne rozwiązania.

 

Na chwilę obecną wybierane są struktury wewnątrz partii okręgowych. Odbędzie się również konwencja wyborcza, podczas, której będą wybierane struktury krajowe. 21 marca na Stadionie Narodowym w Warszawie zaplanowana jest konwencja wspierająca kandydaturę prezydenta Andrzeja Dudy. 

 

Najistotniejszym elementem w „Porozumieniu”, nad którym pracuje i prowadzi rozmowy partia jest akcentowanie zielonego konserwatyzmu, czyli realizacja reform wspierających ekologie tj. Energia Plus oraz program Czyste Powietrze.

 

Oprócz tego celem ugrupowania jest wykorzystywanie szans rozwojowych. Ministerstwo Rozwoju będzie przygotowywało pakiet rozwiązań dla przedsiębiorców małych i średnich. Dodatkowo partia chce wspierać rozwój działań edukacyjnych, czyli reformę szkolnictwa wyższego i jego modernizacje oraz wzmacniać samorządy lokalne.

 

Mówiąc o Nowym Sączu i pracy w samorządzie lokalnym Krzysztof Głuc potwierdził swoją rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta.

 

Mam nadzieję na podjęcie działań dla uspokojenia funkcjonowania Rady. Weszliśmy w trudną fazę funkcjonowania. Emocje biorą górę nad rozsądkiem. Trzeba zacząć normalnie ze sobą rozmawiać i podejmować decyzje oparte na faktach, argumentach, danych, a nie działaniach wyłącznie emocjonalnych.

 

Radny odniósł się do ostatnich informacji o ograniczeniach ze strony prezydenta w stosunku do mediów, szczególnie sądeckich. 

 

Chce tutaj wyrazić swój sprzeciw związany z takimi działaniami. Nie może być tak, że media nie są informowane i dopuszczane do zdobywania wiedzy o tym jak działa władza publiczna, samorząd. 

 

Krzysztof Głuc zaapelował do prezydenta o przywrócenie normalności w tych relacjach które są niezwykle istotne dla tego co nazywamy demokracją lokalną.

 

Przewodniczący sądeckich struktur dodał, że w tym roku będzie namawiał na podjęcie tematu modernizacji funkcjonowania szkolnictwa w Nowym Sączu, nie tylko tego zawodowego.

 

Siłą miasta są mądrzy mieszkańcy. Mam nadzieje, że reforma szkolnictwa wyższego da duże wsparcie dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Wyższej szkoły Biznesu-NLU.


Krzsztof Głuc wspomniał również o tym, że będzie proponował poważną rozmowę w mieście w kontekście najbliższych 2-3 lat o wprowadzenie rozwiązań, które rzeczywiście ograniczą smog.

 

Trzeba wykorzystać rozwiązania prawne i finansowe, posiłkujac się tym, co będzie możliwe do pozyskania z programów rządowych czy wspieranych przez Unię Europejską.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować