Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Nowy Sącz: złodziej - recydywista odpowie za włamanie do auta

Nowy Sącz: złodziej - recydywista odpowie za włamanie do auta

Sądeccy policjanci zatrzymali 35-latka za kradzież z włamaniem do samochodu. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia.

Do włamania doszło w godzinach porannych, 8 marca br. w Nowym Sączu. Sprawca w samochodzie marki Daewoo wybił szybę, a następnie z jego wnętrza ukradł m.in. laptop, okulary korekcyjne oraz dokumenty. Po otrzymanym zgłoszeniu sądeccy policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy tego czynu.


Jeszcze tego samego dnia, na podstawie własnych ustaleń policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu wytypowali mężczyznę podejrzewanego o włamanie do samochodu. W wyniku podjętych działań, przed godziną 13 podczas patrolowania ulic miasta, sądeccy wywiadowcy zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 35-latek od stycznia 2021 roku jest również poszukiwany do odbycia kary pobawienia wolności w zakładzie karnym.


Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do sądeckiej komendy. Z uwagi na to, że był już wcześniej wielokrotnie karany za podobne przestępstwa, usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy.


35-latek po czynnościach trafił prosto do zakładu karnego, gdzie zgodnie z decyzją sądu spędzi najbliższe 5 miesięcy. Natomiast za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi mu teraz do 15 lat więzienia.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować