Mieszkanka gminy Grybów prawie straciła 800 złotych za fałszywą przesyłkę. Policja ostrzega

Oszuści wykorzystują różne sposoby, aby wyłudzić pieniądze. Jedną z oszukanych osób była mieszkanka gminy Grybów, która straciła niemal 800 złotych za fałszywą przesyłkę.

Mieszkanka gminy Grybów prawie straciła 800 złotych za fałszywą przesyłkę. Policja ostrzega

Kobieta nie była w domu, gdy kurier dostarczył paczkę za pobraniem. Jeden z domowników zapłacił za nią, nie wiedząc, że to pułapka. Gdy 25-latka wróciła, zorientowała się, że niczego nie zamawiała i że w pudełku są elektronarzędzie o niewielkiej wartości.


Oszukana kobieta poinformowała o sprawie grybowskich policjantów. Mundurowi podjęli liczne czynności, które zaowocowały wstrzymaniem wypłaty środków dla nadawcy. Te wkrótce zostaną zwrócone 25-latce.


Aby nie dać się oszukać w podobny sposób, szczególną ostrożność powinny zachować zwłaszcza osoby, które często robią zakupy w Internecie, a ich bliscy są przyzwyczajeni, że kurierzy dostarczają do nich paczki. Na tego typu oszustwa narażeni są także pracownicy firm, którzy odbierając w pośpiechu wiele przesyłek, nie do końca mają pewność czy ktoś zamawiał daną rzecz. Dodatkowo kwoty do pobrania są zwykle niezbyt wysokie, co powoduje uśpienie czujności osoby odbierającej przesyłkę.


Dlatego pamiętaj:

  • Zachowaj szczególną ostrożność, gdy kurier dostarcza Ci przesyłkę za pobraniem, której nie zamawiałeś. Gdy masz wątpliwości, lepiej jej nie odbieraj.
  • Bądź czujny, gdy odbierasz przesyłkę za pobraniem w imieniu kogoś bliskiego lub współpracownika. Przed zapłatą skontaktuj się z faktycznym adresatem i zapytaj, czy spodziewa się przesyłki, którą należy opłacić przy odbiorze.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować