Lasy Państwowe i MKS Limanowa ustanawiają rekord odbić na Mogielicy

Międzyszkolny Klub Sportowy w Limanowej zorganizował niezapomnianą przygodę dla swoich członków i sympatyków. W ramach konkursu Lasów Państwowych „Sportowa Natura 2023” przygotował projekt „Z Pasją Siatkarską w Las – leśny piknik siatkarski”, który miał na celu promowanie zdrowego trybu życia, kontaktu z naturą i ochrony środowiska.

Lasy Państwowe i MKS Limanowa ustanawiają rekord odbić na Mogielicy

W wydarzeniu wzięło udział 80 osób, w tym zawodniczki, trenerki i rodzice. Wszyscy mieli okazję poznać leśne bogactwo podczas spotkania z leśniczym Tomaszem Kubackim, który opowiedział o roli lasów w ekosystemie i sposobach ich ochrony. Następnie uczestnicy podjęli wyzwanie i pokonali szlak na Mogielicę, najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego.


Tam czekała ich kolejna atrakcja – próba ustanowienia rekordu odbić piłki siatkowej na wysokości ponad 1100 metrów. Pomimo trudnych warunków pogodowych, wszyscy dali z siebie wszystko i pokazali swoje siatkarskie umiejętności. Najlepszym wynikiem popisała się Nikola Biedroń, która wykonała aż 852 odbicia i została rekordzistką Mogielicy.


Po zejściu ze szczytu, uczestnicy mogli odpoczywać i bawić się na Polanie Stumorgowej, gdzie odbył się piknik z grillem, zabawami i quizami. Każdy otrzymał także upominki od Lasów Państwowych i klubu – koszulkę, dyplom i medal. Był to nie tylko dzień pełen sportowych emocji, ale także okazja do integracji i nauki o przyrodzie.


Źródło: Miasto Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować