Limanowa: 2 października rozpocznie się sprzedaż biletów w miejskiej komunikacji publicznej

W poniedziałek rozpocznie się sprzedaż biletów w miejskiej komunikacji publicznej. Po miesiącu świadczenia przewozów nieodpłatnie na zasadach przejazdów testowych z dniem 2 października ruszy sprzedaż biletów jednorazowych oraz miesięcznych. Do czasu oddania nowego mostu w ciągu ul. Lipowej jednorazowy bilet normalny tańszy będzie o 1 zł, a ulgowy o 0,50 zł.

Limanowa: 2 października rozpocznie się sprzedaż biletów w miejskiej komunikacji publicznej

Z początkiem września br. na terenie miasta Limanowa ruszyły przewozy w ramach miejskiej komunikacji zbiorowej. Specjalnie oznakowane miejskie autobusy przez miesiąc świadczyły przewozy nieodpłatnie na zasadach przejazdów testowych, a od października przejazd autobusami miejskiej komunikacji będzie odpłatny.


Jednorazowy normalny bilet w obrębie jednej linii autobusowej kosztował będzie 4 zł, a ulgowy – 2 zł. Bilet miesięczny normalny – 120 zł, ulgowy – 60 zł, przy czym do czasu zakończenia remontu mostu w ciągu u. Lipowej wprowadzona została zniżka biletów jednorazowych – bilet normalny kosztował będzie 3 zł, a ulgowy 1,50 zł.


Ulgowy bilet przysługuje:

– osobom posiadającym Limanowską Kartę Mieszkańca, za jej okazaniem

– dzieciom, uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych do ukończenia 21 roku życia, na podstawie legitymacji szkolnej

– emerytom i rencistom do 65 roku życia, na podstawie legitymacji emeryta lub rencisty

– osobom które ukończyły 65 lat


Do przejazdów bezpłatnych uprawnieni są:

– Honorowi Obywatele Miasta Limanowa

– podróżujący w umundurowaniu funkcjonariusze Policji i Żandarmerii Wojskowej podczas wykonywania obowiązków służbowych

– inwalidzi wojenni i wojskowi na podstawie Książeczki Inwalidy Wojennego lub Wojskowego oraz przewodnik inwalidy wojennego lub wojskowego I grupy, na podstawie wskazania przez inwalidę

– inwalidzi I grupy lub osoby :

uznane za całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji na podstawie orzeczenia ZUS wraz z opiekunem,

uznane za niepełnosprawne w stopniu znacznym na podstawie orzeczenia potwierdzającego niepełnosprawność wydanego przez zespół orzekający o stopniu niepełnosprawności wraz z opiekunem,

oraz

wszystkie osoby w dniu 22 września podczas obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu.


Wszelkie informacje dotyczące przewozów i sprzedaży biletów w ramach miejskiej komunikacji publicznej uzyskać można na dworcu autobusowym, u zbiegu ulic Kopernika i Targowej.


Rozkład jazdy autobusów miejskiej komunikacji publicznej znajduje się tutaj.


Usługi przewozowe w komunikacji miejskiej autobusami niskopodłogowymi marki Iveco Bus Crossway Low Entry wykonuje PHU GAWRON Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, a realizacja przewozów odbywa się tak, by odpowiadała zapotrzebowaniu jak największej ilości mieszkańców m. in. w godzinach rozpoczęcia i zakończenia zmian w dużych zakładach pracy zlokalizowanych na terenie miasta.


Autobusy są klimatyzowane, a o kolejnych przystankach na trasie informuje elektroniczna tablica nad kabiną kierowcy oraz komunikaty głosowe. Z przodu, pośrodku i z tyłu pojazdu znajdują się biletomaty, obsługujące płatności bezgotówkowe. Kursy odbywają się co kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, w zależności od pory dnia, a na przystankach działa system informacji pasażerskiej – na tablicach informacyjnych wyświetlane są godziny odjazdów autobusów.


Źródło: Miasto Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować